Період з 31 грудня на 1 січня є символічним. Це час зимового святкування, початку нового року, подарунків та справжніх чудес. З давніх-давен вважається, що як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Тому, що він був вдалим та сповненим новими радісними та щасливими подіями, наші предки дотримувались різних прикмет. Дехто в них не вірить, вважаючи це забобонами, проте зазвичай люди їх дотримувались.
Хочете дізнаватись ще більше новин Києва, Київщини та України? Тоді хутчіш долучайтесь до нашого Telegram-каналу "Головні новини Києва – 44.ua".
Відомо, що з часом прикмети змінювались, проте деякі з них залишилися. Журналісти 44 ua розповіли про ті, які з'явилися в період існування Київської Русі та досі є поширеними в українській культурі. Отже, чого не можна робити в новорічну ніч?
Прикмета № 1
Перше й, напевно, головне правило — не сперечатися з близькими та знайомими. Інакше наступний рік мине зі сварками й непорозуміннями.
Прикмета № 2
Якщо вас хтось образив або з іншою людино виник конфлікт, тоді до 31 грудня варто побажати всім добра, щиро вибачити та відпустити. Тоді Новий Рік почнеться з позитивних думок, усмішок, нових вражень та приємних емоцій та, скоріш за все, буде вдалим. В іншому випадку негативні переживання та образи залишаться з вами надовго та будуть заважати жити щасливим життям і насолоджуватися приємними подіями.
Прикмета № 3
Предки вважали, що в новорічну річ настрій має набагато більше значення, ніж здається. У цей час варто з посмішкою готуватись до свята, радіти простим речам, зустрічатися з приємними людьми та робити все те, що буде викликати позитивні емоції.
Чого не можна робити в новорічну ніч: прикмети, які з'явились за часів Київської Русі
Прикмета № 4
Не менше важливо підготувати дім до Нового року: прибрати зайве, навести лад на полициях, в кутах, підлозі та в речах. Напередодні зимового святкування 31 грудня все довкола повинно бути чисто. Існує прикмета, що чистота в будинку буде сприяти домашньому затишку та благополуччю його господарів.
Прикмета № 5
А ще потрібно заглянути в гаманець та навести лад у власних фінансах. Зокрема, предки вважали, що обов'язково потрібно повернути позичені гроші. Якщо цього не зробити, тоді впродовж нового року прибутку буде мало, а борги продовжуватимуть накопичуватися.
Прикмета № 6
У новорічну ніч слід звернути увагу на вибір святкового вбрання. Наші предки вважали, що воно не повинно бути чорним або старим. Це поганий знак на початку року, який може притягнути бідність, негаразди, погані звістки, втрати близьких людей та інше.
Чого не можна робити в новорічну ніч: прикмети, які з'явились за часів Київської Русі
Прикмета № 7
Також не можна плакати. Це, як магніт, може притягти хвороби, горе, поганих людей та труднощі в житті.
Прикмета № 8
Коли на годиннику буде рівно 00:00 та зазвучать куранти, потрібно загадати бажання. У цей чарівний час року трапляються справжні дива. Тому з давніх-давен предки вірили, що воно обов'язково здійсниться. Але є одна важлива прикмета: не можна промовляти бажання вголос. Якщо про нього хтось дізнається, тоді новорічного дива не станеться.
Чого не можна робити в новорічну ніч: прикмети, які з'явились за часів Київської Русі
Прикмета № 9
І ось остання важлива, проте багатьом маловідома прикмета. З 31 грудня на 1 січня не варто пускати гостей до спальні господарів. У новому році це може призвести до сварки подружжя та навіть накликати подружню зраду.
Раніше ми писали про те, що подарувати рідним та друзям на Новий рік 2025: ТОП-8 цікавих ідей