На даху КПІ встановили сонячні панелі: як інновація змінює освіту?

Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського став одним із перших столичних вишів, де встановили сонячні панелі із системою накопичення енергії. Їх розмістили на даху бібліотеки. Про це повідомили в КПІ на офіційній сторінці фейсбук.

Сонячна електростанція в КПІ — це не лише крок до енергонезалежності, але й цінний внесок у розвиток освіти. Таким чином університет став прикладом для інших навчальних закладів України, демонструючи, як технологічні рішення й інновації можуть поліпшувати якість навчання.

Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Як працює нова електростанція?

Сонячні панелі мають потужність генерації 14,8 кВт та накопичувач енергії на 19,2 кВт-год. Вони складаються з таких елементів:

  • 34 фотовольтаїчні модулі, які перетворюють сонячне світло на електроенергію;
  • акумулятори великої ємності, які забезпечують збереження енергії для подальшого використання;
  • інвертор та інші компоненти, які дозволяють системі забезпечувати безперебійне живлення.
  • електростанція працює працює навіть у випадку аварійних чи стабілізаційних відключень електроенергії.

Які переваги отримали студенти та викладачі?

  • безперебійний доступ до навчальних ресурсів. Завдяки енергосистемі бібліотека забезпечить роботу ELAKPI — електронного архіву, який містить навчальні та наукові матеріали університету;
  • стабільний Wi-Fi. Студенти та викладачі можуть продовжувати освітню діяльність навіть за умов відсутності електроенергії;
  • екологічність та економія. Наявність сонячних панелей знижує витрати на електроенергію та сприяє збереженню чистоти навколишнього середовища.

Раніше ми писали про те, що Готовий до блекауту на всі 7 кВт: киянин встановив сонячні панелі на 15 поверсі, - ВІДЕО