Київ продовжує очищати міський простір від радянських символів

У столиці продовжується послідовна робота з демонтажу пам'ятників, написів та елементів, що пов'язані з радянською та російською пропагандою. Київська міська рада ухвалила рішення про видалення 47 об'єктів, які несуть російські наративи.

Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, наголосила на важливості цього процесу. За її словами, росія використовує історичні символи як інструмент агресивної політики. Тому місто послідовно позбавляється нав'язаних ззовні культурних нашарувань.

Серед 27 об’єктів, які потребують повного демонтажу, – пам’ятники Олександру Бойченку (на території гімназії № 59) й Миколі Островському (на території гімназії № 191), постаменти від пам’ятника Володимиру Леніну (бульв. Тараса Шевченка, 1 та вул. Якова Гніздовського, 1-А), меморіальний камінь «Комсомольська алея» (на просп. Академіка Глушкова, 40), зірка на даху будинку на вул. Хрещатик, 25 тощо.

Крім повного знесення, фахівці планують часткову корекцію низки пам'ятних місць. Це стосується написів, текстових позначок та символічних елементів. 

"Зокрема, йдеться про дошку з російськомовною цитатою режисера Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам (вул. Лаврська, 19), яку планується замінити на дошку українською мовою з присвятою українцям, що загинули під час злочинного військового вторгнення срср в Афганістан. Також на пам’ятниках Борису Патону і Іллі Рєпіну у планах замінити написи російською мовою на українську. А монограму із зображенням імперського вензеля Олександра ІІІ, що на в’їзній брамі до КНП «Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва» (колишня Олександрівська лікарня), демонтують", - йдеться в повідомленні КМДА.

Фахівці Департаменту територіального контролю вже прибрали 117 подібних об'єктів.Наразі залишається 87 пунктів, з яких 12 мають особливий охоронний статус.Відповідні служби працюють над зняттям цього статусу.

Процес декомунізації та деколонізації міського простору відбувається послідовно та виважено. Кожен демонтований символ — це крок до звільнення від нав'язаної окупантами історичної пам'яті.

Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.