Світло з сучасними технологіями: у Києві, Дніпрі й Одесі планують створити "розумні" електромережі

На міжнародній виставці "Rebuild Ukraine" ДТЕК презентував стратегічний проєкт "Мережі майбутнього", який передбачає модернізацію електромереж в чотирьох регіонах України. Про це повідомила прес-служба компанії.

Що відомо про проєкт "Мережі майбутнього"?

У період війни енергетична система зазнає значних втрат на пошкоджень. Наразі відбувається реалізація різних проєктів щодо її модернізації. Зокрема, нещодавно був представлений один з них на міжнародній виставці "Rebuild Ukraine", які відбулась у Варшаві. Участь у заході взяли понад 450 компаній в галузі енергетики й будівництва із 30 країн світу.

Проєкт "Мережі майбутнього" передбачає впровадження технології Smart Grid для підвищення надійності енергопостачання. Протягом наступних років його планують реалізувати в 4 регіонах України: у Києві та області, Дніпрі та Одесі:

«Вразливість централізованої енергетичної інфраструктури підкреслила необхідність трансформації в більш децентралізовану вже зараз. Проєкт «Мережі Майбутнього» — це наша відповідь на воєнні виклики, що спрямована на побудову нової, стійкої та інтегрованої в Європу енергетичної системи. І перші кроки нашого 10-річного плану розвитку вже реалізовані», – зазначив Сергій Зуєв, фінансовий директор ДТЕК Мережі, під час панельної дискусії в рамках Rebuild Ukraine.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Світло з сучасними технологіями: у Києві, Дніпрі й Одесі планують створити "розумні" електромережі

Нагадуємо, що раніше ми писали про те, що Інновація в енергетиці: на Київщині будуть працювати 24 мобільні котельні.

Які переваги має технологія Smart Grid для енергетичної системи?

  • підвищення надійності енергопостачання;
  • зниження витрат електроенергії в мережах;
  • спрощення процесу підключення об'єктів відновлюваної енергетики;
  • забезпечення інтеграції з європейською енергосистемою.

Модернізація енергетичної системи за допомогою цієї технології розрахована на 10 років. Також відомо, що на Київщині компанія ДТЕК вже розробила "цифрового двійника" мережі 110-35 кВ. Він показав високу ефективність та зменшення часу аварійних відключень у 7 разів після впровадження всіх заходів.

Новини компаній
17:00, Вчора