Вже 2,5 роки росія постійно атакує енергетичну систему України. Щоб протистояти цьому терору, кожен повинен бути енергосвідомим та використовувати можливості для забезпечення свого будинку або бізнесу альтернативними джерелами енергії.
Уряд розробив пакет програм, щоб приватні домогосподарства, ОСББ, ЖБК та підприємці встановлювали відновлювані джерела енергії, зокрема сонячні панелі та накопичувачі.
Держава дає можливість для приватних домогосподарств, багатоквартирних будинків та підприємств:
- встановити сонячні панелі, накопичувачі енергії, вітряки та інші відновлювані джерела енергії;
- отримати фінансову підтримку для закупівлі та монтажу обладнання;
- забезпечити свої оселі та бізнеси енергією навіть у випадку аварій на електромережах;
- зменшити споживання енергії з мережі та тим самим захиститися від можливих наслідків енергетичної кризи та перебоїв з електропостачанням.
Завдяки розбудові розподіленої генерації люди та бізнеси отримають доступні фінансові ресурси для придбання енергетичного обладнання. Для учасників програм усі процедури, пов’язані із будівництвом, введенням в експлуатацію та підключенням об’єктів генерації до мереж, максимально спрощено. Споживачі можуть брати участь у виробництві енергії через встановлення власних генерувальних установок.
Скористатися державними програмами можуть:
- Приватні домогосподарства, які хочуть зменшити залежність від централізованої електромережі. Для громадян існує можливість безвідсоткової ставки на встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії з можливістю кредитування до 480 тис. грн на 10 років.
- ОСББ та ЖБК, які прагнуть покращити енергоефективність своїх будинків, можуть отримати компенсацію до 1 млн грн на сонячні станції та до 2 млн грн на теплові насоси. Держава покриває до 70% вартості обладнання для енергоефективності будинку.
- Малі та середні підприємства можуть отримати кредити до 150 млн грн під 5-7-9% для розвитку екологічних енергетичних рішень.
Як скористатися програмою?
- Підтвердити відповідність критеріям, за яких можлива державна підтримка.
- Підготувати пакет необхідних документів і звернутися з ним до уповноважених установ.
- Укласти договір на отримання фінансування.
- Обрати обладнання і підрядників для його встановлення.
- Отримати грант або пільгове кредитування.
Досі не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.