Викривач "рекордного хабаря" Євген Шевченко вже отримав винагороду в понад 13 млн гривень: на що витратив кошти, – ФОТО

Євген Шевченко, який викрив "рекордний хабар" колишнього міністра екології Миколи Злочевського, отримав винагороду від держави у розмірі 13,3 мільйона гривень.

Про це Євген повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Актуальні, важливі та перевірені новини читайте в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua". Також не забувайте долучатись.

Так, у 2020 році правоохоронці повідомили, що люди ексміністра екології за 6 мільйонів доларів намагалися підкупити тодішнього керівника САП Назара Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського.

За ці гроші Холодницький та Калужинський пропонували закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський значився підозрюваним. Посланці ексміністра хотіли, щоб цю справу закрили до дня народження Злочевського, аби він міг без перешкод повернутися в Україну.

Я викрив пропозицію хабаря розміром 6 млн доларів готівкою. За кілька років ВАКС завершив розгляд справи та ухвалив рішення, за яким обвинувачені отримали свої вироки, а я отримав право на винагороду в розмірі 13,3 млн гривень, яку держава нарешті виплатила! Тож закон про винагороду викривачів корупції працює і тепер я не „торпеда“, а успішний бізнесмен, — написав Євген Шевченко.

Євген Шевченко з винагородою після викриття корупції

Чоловік зазначив, що всю суму він спрямував на виробництво РЕБ і дронів для військових, а також на фінансування наукових розробок та дослідно-конструкторських робіт.

Окрім того, Шевченко побажав віри, волі та хоробрості майбутнім викривачам.

Співпрацюйте з детективами НАБУ і, сподіваюсь, хтось з вас побʼє мій рекорд та зможе заробити на корумпантах більше за мене. Максимальна можлива сума винагороди викривача становить 500 тисяч доларів, а отже за пару топових корупціонерів можна стати доларовим мільйонером, – написав він.

За законом, викривач може отримати 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Однак розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Можливість винагороди викривачам корупції було запроваджено ще у 2019 році. Дотепер суди ухвалили два позитивних рішення про виплати.

Ми раніше писали про те, що у матері депутата Київської міської ради конфіскують автомобіль Range Rover Sport 2020 року. Прокуратура заявила, що довела у суді, що цей депутат вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією.