ЮНЕСКО вже давно рекомендує захищати памʼятки історії та культури не лише у традиційний спосіб, а й за допомогою креативних індустрій. Читайте, як частина одного з найстаріших дерев української столиці, що було пошкоджене під час буревію 12 травня 2022 року, перетворилося на сучасний артоб'єкт. Є підстави вважати, що це перший в Україні приклад збереження культурної спадщини через мистецтво.
У саду заповідника "Софія Київська" 14 вересня відбулося відкриття скульптури "Re:Forma духу". Над цим проєктом два роки працювала компанія Dovgiy Family Office разом з активною спільнотою міста та відомим скульптором Костянтином Скритуцьким.
За легендою, липа, що росте на початку Андріївського узвозу поруч із Національним музеєм історії України, була посаджена митрополитом Петром Могилою у 1635 році на честь часткової відбудови Десятинної церкви. Сьогодні дерево сягає у висоту на 10 метрів та має обхват 5 метрів. З 1972 року липа перебуває під охороною держави.
Два роки тому зламану частину липи планували розпилити та знищити. Проте активісти, серед яких і фахівець з догляду та лікування дерев Володимир Ветроградський, звернулися до Dovgiy Family Office з проханням зберегти цю гілку. У підсумку було ухвалене нетривіальне мистецьке рішення — створити з уламка скульптуру, яка б не лише зберегла частину історичного дерева, але й надала йому нових, сучасних сенсів.