Випалювання по дереву: які інструменти потрібні для творчості

Пірографія – цікавий різновид декоративного мистецтва, суть якого полягає у випалюванні ліній на поверхні органічного матеріалу, здебільшого – дерева. Існуючи багато віків, ремесло дійшло до наших днів у вигляді креативного заняття з використанням сучасного інструментарію. Спеціальне обладнання дозволяє займатися пірографією як дорослим, так і дітям.

Розберімося, які аксесуари мають бути в арсеналі майстра випалювання по дереву.

Саме завдяки цьому електроприладу здійснюється нанесення малюнку на дерев’яну поверхню. Сучасний ринок пропонує чимало варіантів випалювача по дереву. Моделі відрізняються одна від одної потужністю, комплектацією, особливостями конструкції. Оцінити різноманіття сучасних пірографів можна в цьому каталозі - https://expert-pro.com.ua/vyzhigateli_po_derevu/.

Випалювачі по дереву нагадують класичний паяльник з руків’ям та жалом, що працює від електромережі. Просунутіші моделі мають блок управління з кнопкою живлення та регулятором нагріву.

Максимальна температура жала в різних пірографах буває від 100 до 500 ℃. Для початківців буде достатньо малопотужного приладу на 20-30 Вт з фіксованою температурою. Впевненим майстрам, які хочуть вдосконалити техніку, підійдуть потужніші станції з регулюванням ступеню нагріву.

Найважливішим параметром пірографа є тип пера – від вибору прибору за цією характеристикою залежить рівень складності майбутньої роботи. Жала у випалювачах по дереву бувають двох видів: твердопір’яні та дротяні.

Тверде перо

Таке обладнання найкраще підходить початківцям. З твердим жалом легко відпрацьовуються основи ремесла: впевнене володіння інструментом, нанесення ліній різної форми, створення перших малюнків. Зазвичай у комплекти твердопір’яних пірографів включені насадки різної форми, завдяки яким можна урізноманітнити елементи візерунку.

Дротяне перо

Випалювачі цього типу мають м’яке жало у формі мініатюрної петлі. Працювати таким інструментом складніше, тому його здебільшого використовують досвідчені майстри. За допомогою м’якої петлі можна створювати по-справжньому витончені та деталізовані зображення. Утім, зміна насадок у таких пірографах не передбачена.

Перше, чим варто доповнити випалювач по дереву, – фанери. Це те саме “полотно”, на якому з’являтимуться результати вашої творчості. У спеціалізованих магазинах підготовлені пластини деревини продаються як окремо, так і в комплекті з пірографами. Початківцям стануть у пригоді фанери з контурами – на них можна потренуватися виводити правильні лінії. Також не зайвими будуть:

  • додаткові насадки для твердопір’яного випалювача;
  • трафарети;
  • підставка для пірографа;
  • набір олівців;
  • кейс для зберігання й транспортування.

Пам’ятайте: що більше різноформатних насадок в арсеналі майстра-початківця, то цікавішим буде опанування ремесла. Усі додаткові аксесуари можна купувати окремо, однак краще підібрати пірограф із відповідною комплектацією.