Захотілось кудись піти у вихідні або з'явився вільний час у будні, але із гаманцем це не узгодили? Нічого страшного, в Києві є й безкоштовні розваги.
І вони, як переконались журналісти 44.ua, доволі різноманітні.
"Ательє мрій"
22 лютого в "Українському Домі" відкрилась виставка "Ательє мрій", присвячена творчості наших дітей під час війни.
На виставці, організованій ЮНІСЕФ та громадськими організаціями "Порт культури" і "Культурна платформа Закарпаття", представлені спільні експонати дітей та митців - Ксенії Білик, Юрія Болса, Антона Логова, Маші Реви. Вони створювались дітьми та молоддю з понад 50 громад України з лютого 2022 року.
Діти зможуть не тільки подивитись твори інших, але й спробувати створити щось своє, адже на виставці працюватимуть майстеркласи та воркшопи.
Виставка відкрита до 3 березня щодня з 11:00 до 19:00 (крім понеділків).
"Гномовиця"
Раніше ми писали про популярні ковзанки Києва. Поруч однією з них, на арт-заводі "Платформа" на лівому березі, є безкоштовна локація "Гномовиця", де можна розважатись всією родиною.
Вони закликають не забувати про донати ЗСУ: кожні 100 вивержень Гномовиці - це 10 тис. грн на збір для наших воїнів, зокрема для 3 ОШБр.
"Гномовиця" відкрита щодня з 10:00 до 21:00
Музей Apple
Минулого літа на Хрещатику відкрився дуже незвичний музей - музей техніки Apple. Тут пожна побачити понад сотню експонатів: компʼютери Apple перших генерацій, зокрема Apple II , оригінальний Macintosh, найперші iPod, iMac, MacBook, iPad... Звісно, є і iPhone, від першого до найновішого.
Подібний музей ще є, наприклад, у Празі, та на відміну від нашого він платний.
Подивитись на "яблучні" гаджети можна щодня з 10:00 до 22:00.
PinchukArtCentre
Цей справжній мистецький хаб у самому центрі (вул. Велика Васильківська та Басейна)є одним з найбільших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі.
Зараз в ньому ведуться невеличкі ремонтні роботи, а от вже з 8 березня відкриються дві великі виставки: "Олександр Ройтбурд. Теорема влади" і "Я з тобою". Можна буде побачити роботи Ройтбурдв з приватних колекцій, а також твори митців з України, США, Бельгії, Туреччини, Мексики, Данії та Індії.
PinchukArtCentre зазвичай відкритий з 10:00 до 21:00.
Кловський палац
А ось є екскурсія не лише безкоштовна, а й онлайнова! З 2020 р. Верховний суд відкрив віртуальну екскурсію Кловським палацом, який знаходиться на вул. Орлика, 8.
Палац почали будувати у середині XVIII ст. за наказом керівництва Києво-Печерської Лаври. Основна його функція на той момент була - прийом почесних гостей.
Потім там розміщувався госпіталь, потім - чоловіча гімназія, потім - знов госпіталь... Під потреби Верховного суду будівлю віддали вже на початку двотисячних.
До XX ст. палац трохи добудовували, трохи змінювали. Але взагалі-то він був і залишається одним з прикладів українського бароко. І на всі його барокові (і не тільки скарби) можна подивитись просто вдома.
А можна і не вдома - в палаці проводяться звичні екскурсії для груп від чотирьох осіб.
Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua". Там ми публікуємо ще більше новин, щоб ви завжди були в курсі.