Для багатьох громадян нашої країни Київ – це улюблене місце для подорожі вихідного дня. Вони знову і знову приїздять у столицю, щоб вкотре пройтися улюбленими локаціями, закладами або історичними місцями.
Журналісти 44.ua зібрали для вас одні з головних локацій у Києві, які треба відвідати тим, хто ще жодного разу не був у столиці. Проте, для місцевих та тих, хто вже неодноразово бував у столиці, ця інформація також може бути корисною.
І перша локація в нашій добірці – це Центральний залізничний вокзал, оскільки саме звідси вже починається ваша мандрівка Києвом. Ми впевнені, що, коли ви приїжджаєте у Київ, то ніколи не роздивлялись Центральний залізничний вокзал. Тому, коли ви тільки зійдете з потяга, глибоко вдихніть та видихніть, випийте смачної кави, подивіться довкола та відчуйте присмак майбутньої подорожі. Зверніть увагу, в які шати одягнуте приміщення. Напередодні Різдва та Нового року тут постійно встановлюють святкові декорації. Звичайно, не забувайте при цьому слідкувати за своїми особистими речами, оскільки на вокзалі орудують "карманники".
Бути у Києві та не прогулятися головною вулицею столиці? Проігнорувати її не наважуються навіть мешканці міста. Звісно, коли відпочивають, а не поспішають зранку на роботу чи у справах.
Тут розташовуються найфешенебельніші магазини, відомі ресторани та інші елітні заклади. Та не варто думати, що вулиця Хрещатикдоступна лише багатіям: тут ви зможете знайти багато цікавих закладів з доволі демократичними цінами. Окрім того, саме тут найчастіше збираються вуличні музиканти або танцювальні колективи, які створюють неповторну атмосферу.
Також не забудьте прогулятися підземним торговим центром та зазирнути в ЦУМ. Ці незвичні локації варті того, аби витратити на них кілька годин.
Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua". Не забувайте підписуватись та читайте новини Києва, Київщини та України, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
Майдан Незалежності – ця площа важлива не тільки для киян, а й для всіх українців. Тут багато разів творилася історію нашої держави. Навіть якщо ви тут вже бували, все одно варто ще раз прийти сюди. Саме в цій частині міста зібрано найбільше цікавих локацій.
Зовсім поруч від Майдану Незалежності розташовані музеї, ресторани, архітектурні пам'ятки тощо. Крім того, ви можете заглянути до сувенірних магазинчиків. Взимку вони якимось дивом додають святково настрою. Купувати гостинці не обов’язково, можна просто глянути, що цікавого тут продається.
Ще одна локація, яку не варто випускати з поля зору – Андріївський узвіз. Пам’ятаєте музичну комедію "За двома зайцями"? Саме тут знімалася остання сцена, коли головний герой йшов до вівтаря. На честь цього епізоду тут навіть встановлено пам’ятник головним героям Проні та Голохвастову.
Насправді вулиця зовсім невеличка. Її протяжність становить лише 720 метрів. Але попри це тут знаходиться безліч цікавинок. По-перше, це церква, що розміщується на самій вершині схилу. Завітати до неї та піднятися на оглядовий майданчик – це обов’язковий пункт для кожного туриста. Звідси відкриваються неймовірні краєвиди на Поділ та Дніпро. По-друге, це архітектура. Кожен будинок гарний та незвичний по-своєму. І по-третє, тут розташовуються різноманітні музеї, сувенірні крамниці, галереї та ресторанчики, де можна смачно поїсти та відпочити після прогулянки.
У Києві є багато квест-кімнатна різні дитячі та дорослі тематики. Квест-кімната – це розважальний захід, що вимагає командної роботи, в якому гравці мають вирішити всі загадки, головоломки та завдання, що зустрічаються в кімнаті, за певний часовий ліміт. Спочатку метою квест-кімнат була просто втеча, але зараз частіше йдеться про розгадку таємниці та пізнання повної історії кімнати. Кожна квест-кімната – це окрема, захоплююча історія. Гравці можуть вибирати з безлічі тематичних категорій - жахи, трилери, пригоди, фентезі, дитячі та багато інших кімнат. Частим джерелом натхнення для творців квест-кімнат є фільми та серіали, а також міфології та вірування, книги або комп'ютерні ігри. Завдяки такому розмаїттю кожен може знайти щось для себе.
Наступна локація, яку вам варто відвідати – це Київський національний академічний театр опери та балету. На вихідних тут завжди проходять різноманітні вистави та концерти. Тому ми впевнені, що знайдеться подія, яку ви залюбки відвідаєте. Сюди варто йти, не тільки заради культурного відпочинку, а й для того, щоб помилуватися розкішним інтер’єром. Унікальні картини, позолочена ліпнина, величезні люстри, бархатисті червоні штори – все це зачаровує та, звісно, дозволяє зробити прекрасні світлини.
Ботанічний сад імені Миколи Гришка – це квітуче серце України, яке поєднало в собі розмаїття рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу. Його ще називають легенями Києва, які простяглися на 130 га в самому його центрі – на історичних пагорбах Печерська, де відкривається неймовірна панорама на місто. Колекція ботсаду об’єднала близько 12000 видів, різновидів, форм і сортів рослин та робить його найбільшим садом України.
Одними з найперших у ботсаду розпускаються квіти магнолії. Це дуже очікувана подія весни, для всіх гостей саду. Цвітіння бузку переймає естафету від магнолії в середині травня та продовжує весняний марафон до початку червня. Одночасно розквітають ~1500 кущів бузку та дарують незабутні враження. На порозі літа розцвітає розарій – найбільший сад троянд в Україні. До самого жовтня він тішить не лише великою кількістю видів і сортів, але й оригінальним розташуванням, що робить його справжнім Едемом для фотографів.
Оранжерейний комплекс дарує можливість за лічені секунди поринути у рослинний світ Південно-Східної Азії, Південної та Центральної Америки, Африки та Австралії і побачити пальми, фікуси, орхідеї, азалії, камелії, кактуси, алое, агави та інші сукуленти. Вік деяких кактусів становить понад 100 років.
Майже кожна дитина полюбляє плескатись у воді, надувати мильні бульбашки та годувати здоровенних риб. Влаштуйте собі і дітям незвичну подорож до Музею води, де вам розкажуть багато цікавого про те, звідки береться вода в кранах, з чого вона складається та її роль у житті людини. Крім того, ви можете побачити гігантський унітаз, гарних рибок та опинитись у велетенській бульбашці.
Вартість квитків: дорослий – 120 грн., дитячий – 100 грн., діти до 6 років у супроводі батьків – безкоштовно.
Адреса:вул. М. Грушевського, 1В.
Побачити столицю з висоти пташиного польоту більше ніж реально. Для цього вам потрібно відправитися до вулиці Сагайдачного, там розміщена нижня станція київського фунікулеру. Або ж до Десятинної, де розташовується верхня зупинка.
Функціонувати цей незвичний вид транспорту почав ще у 1905 році. З того часу і до нині він постійно працює та дозволяє жителям й гостям міста помилуватися гарними краєвидами, які відкриваються згори. Неодмінно покатайтеся на ньому. Обіцяємо, вам сподобається.
Коли ми говоримо про Київ, то серед усіх пам’яток архітектури і пам’яток Києва Софіївський собор в Києві займає провідне місце.Київський Софійський собор має кілька назв. Крім Софійського собору його ще називають як "Свята Софія Київська", "Собор святої Софії", "Національний заповідник Софія Київська" і просто як "Софійський музей". Як би ми не називали Софіївський собор, він був і залишається найбільшим пам’ятником давньоруської та візантійської архітектури. Сьогодні Софія Київська знаменита своїм інтер’єром, особливо унікальними по красі мозаїками і численними фресками 11-го століття. В даний час Софіївський собор зберігає 260 квадратних метрів мозаїки і понад 3000 квадратних метрів фрески.