У Київській області 73-річна жінка померла від дифтерії. Хвору госпіталізували ще напередодні Нового року, проте видужати їй не вдалося через тривале самолікування. Наразі фахівці вже встановили коло спілкування померлої, за ними ведеться медичне спостереження.
Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я.
Ще більше новин Києва, столичного регіону та України читайте в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua".
Як повідомляють у Центрі громадського здоров'я МОЗ України, перший летальний випадок дифтерії у 2024 році стався через небажання хворої звертатись до лікарів та відсутність щеплень. 73-річна жінка, що захворіла на дифтерію, тривалий час намагалася вилікуватися самотужки, втім, самолікування не допомогло, і у хворої виникли ускладнення. Жінку було госпіталізовано, проте врятувати її життя не вдалося.
Фахівці Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели епідеміологічне розслідування летального випадку і з'ясували коло осіб, з якими спілкувалася померла. Це двоє її односельчан та одинадцятеро медпрацівників.
Як стверджують у ЦГЗ МОЗ України, наразі за всіма ними ведеться медичне спостереження, у можливих носіїв хвороби також відібрали зразки для проведення лабораторного дослідження.
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту. Її джерело - хвора людина, чи носій дифтерійної палички. Інкубаційний період захворювання - від 3 до 10 днів.
Найпоширеніші симптоми дифтерії – біль у горлі, лихоманка з підвищеною температурою, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт сірого кольору на мигдалинах, осиплість, а також набряк шиї та збільшення лімфавузлів.
Серед небезпечних ускладнень- блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, міокардит (пошкодження серцевого м'яза), ураження нервової системи, нефрозонефрит та легенева інфекція.
Усі хворі на дифтерію повинні бути госпіталізовані. Запобігти захворюванню можна завдяки вакцинації дітей і ревакцинації дорослих кожні 10 років.
Ми раніше повідомляли про те, що у Києві існує небезпека спалаху кору. У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я нагадало, що кір - заразне та небезпечне захворювання, яке легко розповсюджується, може спричинити ускладнення, інвалідність або навіть смерть.