Куди піти взимку в Києві та чим зайнятися: місця відпочинку та розваг для всієї родини

Життя продовжується, а в ньому має бути місце для див і щастя. Жодні сили зла не вкрадуть в українців магії Різдва та Нового року. З максимальною економією електроенергії, можливістю безпечного укриття та підтримкою ЗСУ Київ занурить кожного в красиву зимову казку.

Зима − це не час кутатися в плед і відсиджуватися вдома. У столиці можна знайти багато цікавих місць на будь-який смак, де можна весело відпочити компанією або всією сім'єю.

Журналісти 44.ua підготували для вас добірку зимових розваг в Києві, де є все для новорічного відпочинку − ярмарки, парки, екскурсії, активні заходи та багато іншого.

У Києві, звичайно, ви можете відвідати Софійську площу, де наразі встановлена головна новорічна ялинка країни. Вогники на ній запалили в день Святого Миколая – 6 грудня. Ялинка, як і минулого року, – штучна, заввишки 12 метрів. Її встановили і прикрасили за кошти меценатів. Тема локації − «Хоробрі серця», присвячена нашим захисникам і захисницям. Новорічне дерево прикрашають іграшки у формі блакитних та жовтих сердець. На верхівці Герб України – символ нашої державності, національної гідності та сили.

Поруч з ялинкою є фотозона у вигляді серця, яка теж присвячена нашим захисникам. Та маленькі ялинки, оздоблені жовтими й синіми серцями. Місце стане гарною локацією для сімейної фото сесії чи прогулянки із друзями та колегами.

Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua". Не забувайте підписуватись та читайте новини, щоб завжди бути в курсі всіх подій Києва, столичного регіону та України та нічого не пропустити.

У козацькому селищі Мамаєва Слободав Києві взимку вам запропонують гуляння на санях 17 ст. Резиденція Св. Миколая там відкриється ще раніше, ніж на Софіївській площі. Ви будете проїжджати повз колоритних хат, насолоджуватися краєвидами засніжених дерев, відвідайте млин.

Атмосфера українського села додасть відпочинку колориту, оригінальності та позитивних емоцій. Можна написати листа Святому Миколаю справжнім гусячим пером. Дітям обіцяють чарівні майстер-класи та квести з пригодами в хаті коваля.

Адреса: вулиця М.Донця, 2.

Крім того, ви можете не поспішаючи прогулятись вечірнім Хрещатиком. У світлі неонових вогнів Хрещатик дивовижно гарний у будь-яку пору року! Сніг у неоновому світлі надає особливої чарівності головній вулиці країни. Якщо замерзли, зігрійтеся ароматною кавою, глінтвейном або какао.

Традиційно в Національному експоцентрі України (ВДНГ) буде працювати новорічний ярмарок з фуд-корти і зона розваг «Зимова країна». Цю локацію 100% варто відвідати на різдвяні свята. Особливо казково ВДНГ виглядає ввечері. Зазвичай «фішкою» зимового ВДНГ стає виставка фігур з льоду в Замку крижаних скульптур. Так, цього року імерсивна виставка з крижаних скульптур присвячена відомій казці Ганса Крістіана Андерсена "Снігова королева".

Крім того, це особливий новорічний парк в столиці, де зосереджені більше 20-и святкових локацій, які створять казковий настрій всієї сім'ї. Фуд-корти, сотні аніматорів в яскравому одязі, святкова красуня-ялинка та кілометри яскравих світлодіодних гірлянд перетворюють місце у казкову чарівну країну.

Адреса: пр-т Академіка Глушкова, 1.

Коли працюватиме: щодня до 17 березня.

Графік роботи: залежно від локації.

Ціни: на територію містечка вільний, вхід до резиденції Санти – 390 грн, вхід до Різдвяної Фабрики Мрій – 350 грн.

Зимова фотосесія на Володимирській гірці. Що може бути краще виду засніженого Києва з висоти Володимирської гірки? Це відмінне місце для зимової фото сесії. Сплануйте зимову прогулянку завчасно – вгору краще піднятися на фунікулері, а потім прогулятися вниз пішки до Майдану Незалежності.

Володимирська гірка

Також ви можете відвідати новорічне містечко біля ТРЦ River Mall. Цього року біля торговельного центру облаштували льодовий майданчик "Хрустальний каток" площею 1600 м². Навколо арени розгорнули казкове містечко, де можна покататися на білих конях.

До того ж, тут є ярмарок із фудкортами, зимові фотозони та незвичайна конусо-циліндрична ялинка.

Адреса: Дніпровська набережна, 12.

Коли працюватиме: щодня до 28 січня.

Графік роботи: вихідні та святкові дні – з 10:00 до 22:00, будні – з 12:00 до 22:00

Ціни: на територію зимового містечка вільний. Вартість відвідування ковзанки – від 370 грн, катання безлімітне.

Полюбляєте активний відпочинок взимку? У Києві знайдеться чимало місць, де можна покататися на лижах або санках, пограти в сніжки. Звичайно, що при наявності снігу. Нижче наводимо їх перелік і як до них дістатися.

Щоб відвідати справжній гірськолижний курорт, не виїжджаючи зі столиці, вирушайте в Протасів Яр. Тут підготовлені чотири траси різної складності, працює підйомник, можна взяти напрокат спорядження.

Гірськолижний спортивний комплекс ''Протасів яр''– це унікальний гірськолижний комплекс у самому серці Києва включає чотири різноманітні траси, довжиною від 150 до 500 метрів, та оснащений двома бугельними підйомниками.

Тут оновили спорядження, додали сноублейди та фрістайлові лижи. В прокаті сноуборди від 80 см до 167, лижі від 70 см до 170 см, черевики від 15 см до 34 см, шоломи, гірськолижні маски та рукавиці. Щоб взяти спорядження в прокат необхідно показати паспорт громадянина України (Дія підходить), підписати договір оренди, залишити заставу 500 грн. та оплатити прокат.

Ціни на послуги у гірськолижному комплексі Протасів Яр

Зазначається, що всім військовим користування – безоплатне.

Адреса: вул. Протасів Яр, 23а

Також ви можете покататися на санках, лижах чи сноуборді в ''Goloseev Ski Park''. Парк розташований на схилі мальовничого Голосіївського парку, вабить гостей своїм найдовшим гірськолижним спуском, що простягається на 500 метрів.

Адреса: вул. Горіхуватський шлях, 8.

До того ж, кияни та гості міста можуть кататися на безкоштовних локаціях у столиці. Наприклад, на гірськолижній трасі у Гідропаркуз краєвидом на правий берег Дніпра або в Голосіївському парку імені Рильського. В останньому на локації є кілометрова лижна траса з пагорбами, а також кілька крутих гірок для катання на санках

Крім того, для поціновувачів активного зимового відпочинку у Києві працюють близько десятка ковзанок, і ви без проблем зможете обрати найближчу у вашому районі. Ковзанка приваблює тим, що гарантує сміх і веселощі, навіть якщо ви зовсім не вмієте кататися на ковзанах, але дуже хочете спробувати.

1 грудня на території креативного простору Арт-завод ''Платформа'' запрацювала ковзанка IceLights. На додачу до катання на льодовій арені на гостей локації чекають сотні ліхтариків, гарячі напої, смаколики та казкова атмосфера.

Адреса: маркет-молл "Даринок" вхід Nº6; Арт-завод "Платформа" (вул. Якова Гніздовського, 1А).

Графік роботи: з понеділка по четвер – з 10:00 до 21:00; з п'ятниці по неділю та у святкові дні – з 10:00 до 22:00.

Вхід:300 грн, катання безлімітне.

Святкова локація біля ТРЦ "Blockbuster Mall" для тих, хто любить масштаб. Новорічна ковзанка тут дуже простора – цілих 4 900 м². На додаток до неї на локації є ярмарок з напоями та смаколиками, лабіринт сяйва та крута крижана гірка.

Адреса: пр-т С. Бандери, 36

Коли працюватиме: щодня до березня.

Графік роботи: з 09:00 до 22:00.

Льодовий стадіон на Іподром – це найбільша ковзанка в Україні. Її площа становить 6000 кв.м. Працює з кінця грудня, але тільки при гарних стійких морозах.

Льодовий стадіон на Іподром

Також ви можете відвідати резиденцію Святого Миколая у Великій лаврській дзвіниці. Там усі охочі зможуть не тільки написати листа Святому Миколаю, але й випробувати чарівну силу арки бажань, ставши під нею та загадавши бажання. Також відвідувачі Резиденції зможуть зустрітися зі Святим Миколаєм та зробити фото на згадку.

Резиденція Святого Миколая у Великій лаврській дзвіниці

Водночас можна буде оглянути різдвяно-новорічні твори художників Національної спілки художників України, Київської державної академії декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука, оригінальні твори Асоціації майстрів клаптевого шиття України (Ukrainian Quilter's Association) та дитячі малюнки.

Адреса: вул. Лаврська, 9

Коли працюватиме: до 25 грудня по суботах та по неділях, а також 19 та 25 грудня.

Режим роботи: з 11:00 до 16:00.

Вхід: 100 грн, для дошкільнят – безоплатно.

Раніше ми розповідали про ТОП-12 місць Києва, які варто відвідати восени.