Регіони та громади докладають значних зусиль для розроблення регіональних стратегій відновлення

В умовах воєнного стану регіони та громади докладають величезних зусиль для забезпечення нормальних умов життєдіяльності українців і закладення основ для майбутнього розвитку. Оновлення регіональних стратегій розвитку на 2024-2027 роки – такий виклик сьогодні постав перед місцевими органами виконавчої влади. Це вимагає спеціальних знань та навичок і непереборного бажання працювати на перемогу нашої країни.

Дослідження ГО “Вперед інновації”, проведене у жовтні 2023 року, показало, що розробники стратегій стикаються з проблемами якісного і своєчасного статистичного забезпечення в умовах воєнного стану та високим рівнем невизначеності щодо майбутнього.

Для підвищення спроможності регіонів та громад розробляти стратегії соціально-економічного розвитку експертами проєкту – науковцями відділу промислової політики ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” 24 листопада 2023 року проведено всеукраїнський навчальний онлайн воркшоп “Створення регіональної стратегії: нові підходи для імплементації європейських принципів”. Зустріч зібрала майже 50 державних службовців Київської обласної військової адміністрації та представників територіальних громад Київської області – Бородянської, Білоцерківської, Яготинської, Ірпінської, Боярської, Великодимерської, Феодосіївської, Володарської, Таращанської, а також інших регіонів України, закладів вищої освіти, наукових установ, організацій громадянського суспільства, підприємців.

В ході воркшопу були представлені результати проєкту «Сприяння підвищенню спроможності регіональних органів влади у формуванні стратегії повоєнного відновлення та розвитку промисловості (на прикладі Київської області)», який реалізується відповідно до проекту “Підтримка України у відбудові та відновленні”, компонент якого впроваджується Київською школою економіки та фінансується Європейським Союзом.

На заході спікери висвітлили підходи, інтегровані з європейськими практиками, які поки що є новими для регіонів та територіальних громад України, що створює для останніх певні труднощі. Для їх подолання експерти проєкту підготували наочне керівництво «Рекомендації щодо використання сучасних методів стратегування регіонального розвитку в умовах воєнного стану та високого рівня невизначеності», яке є практичним алгоритмом для оновлення регіональних стратегій.

Зараз видання доступне для будь-якого регіону чи територіальної громади. Завантажити його та детальніше дізнатися про проєкт можна на веб-сторінці ГО “Вперед інновації” за посиланням: https://sites.google.com/view/go-innovation/projects/стратегування-регіонального-розвитку