Немовляті з синдромом Гурлера провели трансплантацію кісткового мозку, де донором був 26-річний чоловік з США.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
Немовляті з синдромом Гурлера провели трансплантацію кісткового мозку, де донором був 26-річний чоловік з США.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь та читайте, щоб нічого не пропустити та бути в курсі всіх подій.
Операцію провели у гематологічному відділенні дитячої лікарні «Охматдит» в Києві.
Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку клініки «Охматдит» Олександр Лисиця розповів, що хвороба Дмитрика доволі рідкісна (належить до орфанних захворювань) та потребує швидкої трансплантації.
Синдромом Гурлера – захворюванням обміну речовин. Тому провести пересадку бажано до 1 року, бо до цього часу у дитини формується ряд ускладнень опорно-рухомого апарату, серцево-судинної системи, розлади центральної нервової системи. Трансплантація дає можливість зупинити розвиток симптомів, а не повернути час назад, – сказав Олександр Лисиця.
Діагноз поставили у віці 11 місяців, далі для малечі розпочався зворотній відлік до здорового дитинства. Він зазначив, що раніше в Україні цей синдром виявляли пізніше, коли організм вже зазнав невідворотних змін в обміні речовин.
Як ми повідомляли раніше, 6-річна киянка Яна ще весною почала сильно кашляти та важко дихати. Батьки відвідали лікаря, який діагностував у дитини обструктивний бронхіт. Та не дивлячись на лікування, Яні краще не ставало. Було прийнято рішення дообстежити маленьку в столичному Охматдиті.
Також писали про те, що у дитячій лікарні «Охматдит» відкрилась перша в Україні лабораторія сну, а також кабінет «Комплексного нейромоніторингу» відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей.