Зовнішній корпус теплових насосів нагадує звичайні котли або бойлери. Однак тепловий насос споживає мінімум електричної енергії з мережі та може перетворювати 1 кВт зовнішньої електроенергії в 5-8 кВт тепла. У сучасних багатоквартирних будинках та комерційних спорудах теплові насоси особливо вигідні. Простий в експлуатації, надійний, оснащений усіма новинками комфортного управління і корекції режиму роботи тепловий насос для опалення будинку пропонує компанія Новітерм. Вона постчає спроектоване і виготовлене шведським брендом Thermia устаткування для теплових насосів у зборі. Компанія випускає найпопулярніші різновиди теплових насосів:
- геотермальні;
- повітря-вода;
- земля-вода;
- вода-вода.
Теплові насоси можуть підтримувати комфортну температуру у спеку та холод, а ефективність роботи системи зростає, якщо опалення від теплових насосів виконано в енергоефективних будівлях. Як працюють теплові насоси, яка їхня ефективність у конкретному будинку, котеджі, можна дізнатися, прочитавши або переглянувши відгуки клієнтів компанії Новітерм на сторінці https://noviterm.com.ua/gallery. У цих відгуках є повідомлення про роботу насосів різної конструкції, потужності та розташування систем.
Робота теплових насосів різних видів та їх основна відмінність
Як працює тепловий насос і виробляє енергію, використовуючи розсіяне в повітрі чи ґрунті тепло? Принцип роботи цього пристрою схожий на роботу звичного для всіх холодильника, але зі зворотною дією. Холодильник відбирає тепло з середини холодильної камери та передає його назовні за допомогою зовнішнього радіатора. Такі радіатори зазвичай розташовані на задній частині холодильної установки, і вони завжди теплі або навіть гарячі. Температура таких радіаторів залежать від режиму роботи холодильника та його потужності.
Холодильну систему можна «вивернути» назовні та відбирати тепло з довкілля. Тоді всередині обмеженого простору камери або циркуляційної системи можна сконцентрувати теплову енергію у значних обсягах.
Як організувати опалення за допомогою теплового насосу
Опалення будинку тепловим насосом – вигідна інвестиція у реконструкцію та стійке, ефективне теплозабезпечення. Існує кілька способів організації опалення за допомогою установки теплових насосних систем.
Геотермальні насоси використовуються як найбільш надійні та потужні. Ця система має вертикальне розташування труби з фреоном і найвищий коефіцієнт ефективності. Він може досягати співвідношення 1 кВт витрат до 8 кВт отриманого тепла. Основа такої системи – глибока свердловина, у якій циркулює теплоносій. Він збирає тепло на значній глибині, де зберігається постійна температура. Така система цілий рік може генерувати теплову енергію або використовуватися для охолодження приміщень.
Найпростіша, проте менш ефективна система – "повітря-вода". Такий тепловий насос відбирає тепло з оточуючого будинок, зовнішнього повітря Система перетворює отримане тепло для нагрівання води і використання як теплоносія. Тепловий насос підтримує комфортну температуру за допомогою передачі енергії тепловим радіаторам або для нагріву побутової води. Точка відбору тепла в конструкції теплового насоса «земля-вода» розташовується на глибині кількох метрів нижче точки замерзання ґрунту в зимовий час. Для спорудження такої системи потрібні витрати на придбання та встановлення трубопровідної системи, а також земляні роботи з укладання цієї системи.
Ще один різновид теплового насоса, але з використанням водойми як природного «акумулятора» тепла – тепловий насос типу «вода-вода». Принцип роботи у нього такий самий як у насоса різновиду «земля-вода».