Електронні дросельні заслінки поступово прийшли на зміну механічним, принісши з собою безліч переваг: покращене керування подачею повітря, точніше керування холостим ходом, більше можливостей для діагностики та контролю, підвищена надійність та довговічність. Якщо механічний дросель керувався безпосередньо педаллю акселератора, то електронною дросельною заслінкою керує ЕБУ. У цьому випадку педаль акселератора пов'язана з електронним датчиком, який вимірює зусилля та швидкість натискання на педаль. Інформація передається в електронний блок керування двигуном, який керує електронним приводом заслінки. Електронний привід забезпечує більш точне та динамічне керування заслінкою, дозволяючи точно регулювати подачу повітря та палива. Однак є й недоліки: електронні компоненти ламаються не рідше, ніж механічні, а їхній ремонт обходиться значно дорожче. Часто буває так, що купити новий датчик дросельної заслінки Ланос дешевше, ніж відремонтувати старий.
Електронна дросельна заслінка замість механічної — диво техніки чи нова проблема
Як часто ламаються електронні дросельні заслінки
Частота поломок електронних дросельних заслінок може відрізнятися залежно від якості та марки автомобіля, умов експлуатації та регулярності ТО. Перші років п'ять-сім життя автомобіля з приводу стану дросельної заслінки можна не хвилюватися — вона служить вірою та правдою. Однак потім починаються неминучі вікові проблеми.
1. Зношування або пошкодження датчиків, що відповідають за визначення положення заслінки. Це призводить до неправильної роботи заслінки та до того, що ЕБУ отримує неправильну інформацію.
2. Окислення або корозія електричних контактів, що призводять до нестабільної роботи заслінки.
3. Збої в електронних блоках управління, які відповідають за роботу дросельної заслінки.
4. Накопичення бруду, мастила, вуглецю та інших забруднень на дросельній заслінці та супутніх датчиках може призвести до поломки.
5. Неправильне обслуговування автомобіля, а особливо, невчасна заміна фільтрів повітря та оливи, точно зіпсують електронний дросель раніше часу.
Якісне технічне обслуговування автомобіля допоможе запобігти деяким з цих поломок, а інші — дуже сильно відтягнути в часі. Регулярно оглядайте дросельну заслінку на наявність забруднень та пошкоджень, вчасно очищайте її, дотримуючись інструкцій виробника. І звичайно не нехтуйте базовим ТО — у такому випадку електронний дросель не доставить особливих проблем.