У Європейський День парків, у Києві відбулося відкриття майданчиків для гри в петанк. Участь у відкритті одного з них, розташованого в парку «Орлятко» у Солом’янському районі столиці, взяв Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. Ще два майданчики відкрилися в Куренівському парку (Подільський район) та парку «Нивки» (Шевченківський район).
Спорт родом із Провансу: у Києві відкрили майданчики для гри в петанк, – ФОТО
Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, зазначили в Київській міській державній адміністрації.
Актуальні, важливі та перевірені новини Києва, Київщини та України читайте в нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua».
Київ продовжує докладати максимум зусиль для того, щоб усі наші зелені зони були доглянутими та радували киян і гостей міста. Війна не повинна нас зупиняти в роботі на відбудову й покращення нашого міста. Одна з ініціатив, яку ми впроваджуємо у цьому напрямі, – відкриття у київських парках майданчиків для гри в петанк. Цей традиційний французький спорт, який чудово підходить для сімейного дозвілля, адже грати у нього можуть усі, незалежно від віку. Тому, маючи нагоду, дякую Надзвичайному і Повноважному Послу Франції в Україні пану Етьєну де Понсену. Без консолідації зусиль міжнародних партнерів нашій країні було б набагато важче протистояти ворогу, зокрема пережити цю найважчу в історії зиму, – сказав Петро Пантелеєв.
За словами начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного, доступ до майданчиків для гри в петанк є абсолютно безкоштовним. Більше того, кожен охочий зіграти може звернутися до відповідальної особи, контакти якої зазначені на стенді біля майданчику, та отримати необхідне спорядження для гри під заставу.
Зі свого боку, Етьєн де Понсен відзначив, що Київ не припиняє свій розвиток, і він може це впевнено засвідчити. Той факт, що у Києві проводять подібний захід є сигналом для агресора про те, що йому не зламати дух людей.
Зазначимо, що петанк – є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної кулі. У петанк, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також на траві, піску тощо. Гра подібна до бочче (гра з м’ячем, різновид боул-спорту, поруч з боулзом і петанком) і боулз (традиційна англійська спортивна гра, дуже популярна в країнах Британської співдружності, головна мета якої – підкотити асиметричні кулі якомога ближче до невеликої білої кулі, яка зветься «Джек» або «Кітті»).
Раніше ми повідомляли про те, що у Київській області французький вуличний художник Крістіан Гуемі, відомий як С215, намалював два портрети Дмитра Коцюбайла на псевдо «Да Вінчі».