Скільки повітряних тривог пролунало в Києві з початку повномасштабної війни

Від початку повномасштабного вторгнення рф, 24 лютого 2022 року, росіяни випустили по столиці тисячі ракет та сотні БПЛА. Тривоги у місті у перші дні лякали містян, але в той же час мотивували піклуватися про свою безпеку і ховатися в укриттях.

Так, в Києві з 24 лютого 2022 року пролунало 740 повітряних тривог.

Про це повідомило Міністерство оборони України, а також розповів глава КМВА Сергій Попко.

Ще більше важливих та актуальних новин в нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua». Долучайтесь!

Загалом, сигнал повітряної тривоги у столиці тривав 851годину 38 хвилин, що прирівнюється понад 35 дням.

Понад два місяці «вартові київського неба» працюють бездоганно – жодна ракета чи безпілотник не досягли своєї цілі, – нагадали в Міноборони.

У свою чергу, глава КМВА також наголосив, що за цей рік відбулося багато змін: звільнення Київщини, столиці більше не в зоні активних бойових дій, посилання протиповітряної оборони.

За цей рік багато чого змінилося. Ми дали відсіч ворогові, звільнили Київщину і столиця давно вже не в зоні бойових дій. Максимально посилили і удосконалили нашу протиповітряну оборону. Настільки, що наша ППО вже збиває аеробалістичні ракети типу «Кинджал». Це крім десятків крилатих ракет і численних баражуючих боєприпасів «Shahed». Ніколи в історії, жодна країна світу не стикалася з такою навалою ракет різного типу. Воїни ППО боронять життя мешканців Києва цілодобово, щоденно і щоночі, у них немає вихідних і свят. Вони розуміють, що ціною помилки може бути життя мирних мешканців, – зазначив Сергій Попко.

Крім того, він нагадав киянам, що кияни не мають права розслаблятися та ігнорувати повітряні тривоги.

Як би кому не хотілося – ще трошки поспати, закінчити робочі справи, допити каву в кав’ярні чи доїсти сніданок – ви мусите йти до найближчого укриття. Не потрібно почувати себе абсолютно захищеним. Пам’ятайте, жодна протиповітряна оборона у світі не гарантує завжди 100% безпеки. І поки ми не переможемо, ворог завжди бажатиме завдавати ударів по Києву. Бо столиця України була, є і буде однією з головних цілей агресора. Тому всі повинні бути відповідальними за своє життя і життя та здоров’я своїх рідних і близьких. І дуже прикро бачити, як у багатьох киян формується «культ безпечності». Під час повітряних тривог тисячі людей не тільки не ховаються в укриття, а й навмисно виходять на відкритий простір аби спостерігати за роботою ППО. Ба більше – дехто знімає відео і викладає в соцмережі. Це неприпустимо! Такі люди не лише допомагають ворогові інформаційно, але й їхній негідний «приклад» наслідують інші. Закликаю усіх мешканців столиці, бізнес, державні та освітні установи – кожен з вас, на своєму місці має свідомо впливати на оточення. Своїм прикладом, настановами мотивуйте людей перебувати в укриттях. Ми маємо бути дисциплінованими, як воїни ЗСУ. Ми – всі країна воїнів, що бореться за свою свободу і незалежність. На відміну від країни терориста нас не 140 мільйонів. Ми не «насєлєніє». Ми нація, що вигартувалась у революціях, партизанщині, голодоморах і війнах за Незалежність. Ми вільний народ, що хоче жити на Богом даній Землі. Нам ще треба відбудовувати країну після нашої Перемоги!», – закликав глава столичної військової адімінстрації Сергій Попко.

Як ми повідомляли раніше, вранці 8 травня мер Києва Віталій Кличко відвідав місця падіння уламків збитих українською ППО іранських дронів-камікадзе Shahed. За його словами, 36 безпілотників (а не 35, як вказали у Повітряних силах) рухалися минулої ночі у напрямку до столиці. Це була наймасовіша атака БПЛА столиці за весь час.

Крім того, писали про те, що у київському метро приготували стільці та воду для людей на випадок повітряних тривог. Також киян закликали не ігнорувати повідомлення про небезпеку та нагадали, що підземні станції метро працюють цілодобово як укриття.