На Закарпатті вкотре заговорили про священника РПЦвУ отця Сидора, який зараз перебуває під слідством у справі розпалювання міжконфесійної ворожнечі та підозрюється в образі релігійних почуттів громадян. Проте, не тільки ці обвинувачення викликають обурення серед вірян.
Отець Сидор, настоятель одного із храмів РПЦвУ на Закарпатті, став головним фігурантом скандальної справи, за якою пильно стежить громадськість, пише "Інформаційний спротив".
Спільнота вірян помітила схожість отця Сидора з митрополитом РПЦвУ Павлом Лебідем, який також активно відстоює «русский мир» в Україні та вважає себе захисником православ’я. Багато людей стверджують, що отець Сидор повністю копіює поведінку та дії митрополита Лебідя, тому не дивно, що він став об’єктом слідства.
Як Ужгородський міськрайонний суд так і Шевченківський районний суд Києва заявили про свою непохитну позицію стосовно двох агентів в рясах – закарпатського священника Сидора та митрополита Павла Лебідя.
Обидва суди обрали міру запобіжного заходу, щоб уникнути тиску на вірян, яких ці «духовні лідери» зомбують своїми агітпроповідями.
Ці кроки були вжиті для того, щоб запобігти подальшому підриву духовної незалежності України та розколюванню українського суспільства.
У 2012 році Димитрія Сидора, на той час – настоятеля найбільшого на Закарпатті православного храму, засудили до трьох років позбавлення волі умовно за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.
Як відомо, отець Сидор очолює організацію “Сойм підкарпатських русинів”, головною вимогою якої є створення адміністративно-національної території з конституційною назвою “Підкарпатська Русь”.
У лютому 2008 року СБУ зажадала від Димитрія Сидора не виголошувати закликів до сепаратизму. Тоді ж він, як представник Сойму, попросив росію визнати незалежність так званої Підкарпатської Русі від України. Сам Димитрій Сидор наступного після вироку дня традиційно провів ранкову службу в соборі на площі Кирила та Мефодія в Ужгороді.
Минулого року СБУ провела обшуки в його соборі. Правоохоронці знайшли велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, в яких заперечується право України на незалежність:
Серед виявленого – книги, що містять російську пропаганду та закликають українців лікуватися від “хвороби українізму” і знову стати “малоросами”. Крім того, на території Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору знайшли прапор так званої адміністративно-територіальної одиниці – “Республіка Підкарпатська Русь” та обкладинку до паспорта з відповідною “русинською” символікою.
Під час подальшого огляду церковних приміщень правоохоронці виявили брошури сепаратистського характеру, текст та ноти до гімну “підкарпатських русинів”, російські газети з зображенням карти “триединой руси” та пісні-балади про “богоносну росію”. Також була виявлена символіка забороненої партії “ОПЗЖ” та брошури, що пропагують ненависницьке ставлення до інших релігійних конфесій, зокрема, прихожан Православної церкви України, яка отримала томос про автокефалію.
Невдовзі Сидор став фігурантом чергового кримінального провадження. За даними СБУ, у грудні минулого року Сидор неодноразово публічно ображав релігійні почуття українців, які виявили бажання святкувати Різдво 25 грудня. Таке святкування Різдва є звичаєм у більшості країн світу, але настоятель у своїх проповідах намагався засудити цю традицію та втручатися у вірування та релігійні переконання своїх прихожан.
Вчора сепаратиста Сидора викликали на допит. Під будівлею поліції він організував собі «групу підтримки», серед якої були священнослужителі, які до кінця не розуміють, в що саме їх втягує Сидор.
В результаті Ужгородський міськрайонний суд застосував стосовно Сидора міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання та із забороною спілкуватися зі свідками. Це зроблено для того, аби не допустити тиску на вірян.
Таку ж позицію зайняв і Шевченківський районний суд Києва, який відправив у «відставку» митрополита Павла Лебідя, обравши йому домашній арешт із забороною спілкування з вірянами.
Як бачимо, отець Сидор є міні-копією митрополита Лебідя на Закарпатті, який також відомий своїми російськими симпатіями. Ці дві фігури мають розглядатися виключно як агенти кремля, що діють на території України.
Наразі, справа Сидора розслідується, однак якщо він буде звинувачений у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, його чекає суворе покарання згідно з українським законодавством.
Будемо сподіватися, що правосуддя переможе, і такі прояви ненависті та релігійної нетерпимості вже не знайдуть свого місця в українському суспільстві.