Ветеран російсько-української війни Володимир Довган розбудовує на Київщині унікальну гончарню DOVGAN-ART, аби допомогти побратимам із психологічною реабілітацією. У планах чоловіка – перетворити село у Київській області на справжній центр гончарства.
Про це повідомляє медіа ШоТам.
Володимир Довган займається гончарством вже понад 30 років. У 2015-му чоловік став до лав 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого та разом із побратимами бився за Красногорівку та Мар’їнку. Після демобілізації ветеран вирішив продовжити боротьбу на мистецькому фронті – взявся відроджувати традиційну кераміку Київщини.
Із початком повномасштабної війни ветеран не брався до глини пів року. Натомість активно волонтерив та був на зв’язку зі своїми побратимами. А згодом почав їздити в шпиталі, аби допомогти бійцям із психологічною реабілітацією.
«Гон-чар – гонить чари… І це диво, і це диво, яке у тебе в руках. І люди, коли стикаються з тим дивом, вони лікуються. Вони отримують додаткову можливість вискочити з тої ями, в яку їх загнала війна… Це як камінчик, на який можна спертися і вискочити», – зазначає дружина ветерана Оксана Довган.
Пізніше Володимир наважився повернутися до улюбленої справи й розширити майстерню DOVGAN-ART, аби проводити арттерапію та допомагати побратимам із посттравматичним стресовим розладом. Втілити задум подружжю Довганів допомагає Український ветеранський фонд.
У рамках програми ВАРТО 2.0 уже закупили гончарні кола та нову пічку. На черзі – розбудова наявної майстерні, щоб приймати гостей навіть із ночівлею.
«Збільшиться простір – збільшаться можливості. Це більший потенціал, це краща робота, це я зможу більше віддати, більше викластися», – впевнений Володимир Довган.
Крім того, подружжя вірить, що село Хотів поступово стане центром відродження гончарства, а тому планує проводити майстер-класи, фестивалі, а також запрошувати міжнародні делегації гончарів.