На фасаді першого корпусу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» з’явилася мініскульптурка «Цукровий бурячок». Вона присвячена українським меценатам-цукрозаводчикам, які долучилися до розбудови Києва на початку ХХ століття.
Це 39-та мініскульптурка у рамках проєкту Юлії Бевзенко «Шукай!», що розповідає історію Києва.
«Цукровий бурячок» — це присвята українським меценатам кінця ХІХ – початку ХХ століть. Вони займалися цукровим виробництвом, а прибуток від нього вкладали у розбудову українських міст, зокрема Києва.
«За традицією ми вигадуємо для кожної мініскульптурки особливу прикмету. Цього разу вона звучить так: “Мене потри — свій внесок зроби”. Адже кожен із нас меценат. І кожен може вплинути на те, як виглядає Київ сьогодні та як місто розвиватиметься завтра», — розповідає Юлія Бевзенко, менеджерка Києва та авторка проєкту «Шукай!».
Київський політехнічний інститут був заснований 1898 року і згодом збудований на «цукрові гроші» київських меценатів-цукрозаводчиків. У 2023-му заклад відзначає 125-річчя.
«У червні 1898-го Київський політехнічний інститут вперше прийняв 360 студентів, а сьогодні в ньому здобувають освіту понад 20000 молодих людей. Протягом 125 років в інституті викладали та вчилися такі видатні українці як винахідник гелікоптера, авіаконструктор Ігор Сікорський, ракетобудівник Сергій Корольов, мостобудівники Євген та Борис Патони, математик Микола Делоне та десятки інших. Мініскульптурка цукрового бурячка, яка відтепер прикрашатиме фасад нашого першого корпусу, приверне увагу киян до історії закладу та міста», — говорить Наталія Семінська, проректорка з навчально-виховної роботи Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.
Меценатом мініскульптурки «Цукровий бурячок» виступив Дмитро Синенко — підприємець, волонтер і випускник КПІ.