Обробка землі за допомогою дизельного мотоблоку вигідніша і ефективніша, особливо якщо йдеться про великі площі. Це твердження загалом правильне, але мало пояснює чому різниця в ціні на те саме паливо та його менші витрати так істотні. Спробуємо пояснити на прикладах, чому купити дизельний мотоблок для оранки, обробки землі при земельних ділянках більше 30-40 соток вигідніше, ніж купівля дешевшого і схожого за характеристиками, бензинового мотоблока.
А також торкнемося проблеми обслуговування дизельного мотоблоку. Незважаючи на досить складну інфраструктуру двигуна, дизельні пристрої дещо простіші, ніж бензинові моделі.
Різниця у ціні на паливо: коли це працює?
Деякі користувачі швидко розчаровуються у використанні дизельного мотоблока, коли починають підраховувати його витрати та зіставляти з витратами на покупку. І справді, здається, що витрата майже та сама, а оскільки ціна у бензину і ДП майже однакова, то вигода зовсім не очевидна. Але секрет економічності роботи дизельного мотоблоку в обсягах робіт: чим більше обсяги робіт, тим він стає вигіднішим для користувача. Саме тому дизельний мотоблок для ділянки на 10 соток не варто купувати. Це дуже дороге задоволення з мінімальною віддачею. А ось мотоблок з дизельним мотором середньої чи великої потужності та навантаженням мінімум 500-700 годин роботи на рік, одразу дає відчутний ефект в економії палива. До речі, зовсім не дарма трактори та інша силова аграрна техніка збудовані на дизелі. Насамперед вони мають такі двигуни через високу тягову силу і відчутну економію в купівлі палива.
Моторесурс
Дизельна версія мотоблоків відрізняється зовсім іншою компоновкою самого двигуна та використанням іншої технології не тільки розпалювання палива, але і його подачі, регулювання. Свої особливості є у перемикання потужності.
Складність системи керування двигуном на дизелі компенсується довговічністю системи. Саме тому моторесурс такої системи вищий, ніж у бензинових двигунів.
Моторесурс середніх та найпотужніших мотоблоків витрачається значно менше, оскільки їх основна спрямованість:
- робота без перерв;
- з певним рівнем навантаженості;
- створенням стабільного тягового зусилля.
Саме тому дизельна установка найкраще працює як джерело малошвидкісного, але потужного силового джерела. Робота з обробки "забитого" поля-пара або орання дуже великого шару щільного чорнозему - це завдання під силу дизельному мотоблоку, який впоратися з нею з легкістю, без критичних режимів роботи.
Вага та різноманітність навісного обладнання
Ще один плюс дизельних мотоблоків – гарне зчеплення із поверхнею. Воно краще з багатьох причин, зокрема через можливість працювати зі зниженою швидкістю при високій продуктивності та через збільшену вагу конструкції.
Крім того, бензинові пристрої для оранки вимагають встановлення спеціальних обтяжувачів, а також зачепів, що значно збільшує і так чималу витрату палива.
Дизельні мотоблоки базової потужності на піщаних або змішаного складу ґрунтах, що відрізняються підвищеним ковзанням, переміщуються з такою ж інтенсивністю та стабільною швидкістю, як і по чорноземних ґрунтах.
Завдяки покращеним показникам тягової сили, для таких пристроїв можна використовувати більш потужне та різноманітне навісне обладнання, включаючи те, що використовується для глибокого орання, культивації, проріджування та охоплення великої площі за один прохід.
Якщо всі перераховані плюси використання дизельного мотоблока переконливі, а застосування його найбільш раціонально, залишилося лише підібрати необхідну потужність і зробити замовлення цього надійного помічника у обробці землі.