Особливості сучасного зварювального обладнання

Сучасний зварювальний апарат працює за дуговим принципом. Це означає, що коли металевий електрод використовується для зварювання металу, на нього подається струм, у результаті виникає коротке замикання. В результаті виникає ефект перевантаження, який швидко нагріває електрод (мінімум до 1000°С) і розплавляє як електрод, так і межу виробу, що обробляється. Якщо все зроблено правильно, після остигання утворюється надійний шов.

Різні типи обладнання

Існуючі види пристроїв поділяються за принципом дії та формою джерела живлення:

  • Трансформаторний варіант. Це один із найпоширеніших типів зварювального обладнання. Висока мережева напруга змінюється на низьку, а сила струму навпаки відповідно до принципу дії пристроїв цієї групи. У трансформаторних зварювальних апаратів є кілька недоліків, у тому числі низький ККД (максимум 70–80%) та високе енергоспоживання (для домашніх робіт слід вибрати щось економічніше).
  • Випрямлячі. Працюють за тим же принципом, що інструменти для трансформаторного зварювання. Однак, створюють набагато стійкішу електричну дугу. Відмінність у цьому, що з подачі електроенергії використовуються спеціальні кремнієві чи селенові випрямлячі. Перевага в тому, що вони прості в експлуатації, ідеально підходять для новачків та гарантують високу якість шва. Габарити та вага установки менші, ніж у трансформаторного типу, що є ще одним плюсом для домашнього використання. Сама електрична схема досить складна і вимагає дорогих коригувань у разі виходу з ладу.
  • Інвертори. Купити зварювальний апарат із даною технологією варто як найкращий варіант побутового використання. Електрика проходить через інвертор, перш ніж потрапити у фільтр, де воно перетворюється на постійний струм. Насамперед інверторні пристрої мають високий ККД 95% і можуть працювати безперервно до декількох годин. Для зварювальників-початківців вони навіть краще випрямляючих рішень, так як дозволяють плавно змінювати силу струму в широких межах, швидко утворювати дугу, практично не розбризкують метал при зварюванні, дозволяють використовувати практично будь-який електрод.

Інверторні зварювальні апарати мають порівняно невеликі габарити та систему захисту від перевантажень та перегріву.

Зварювальний апарат Vitals

Різні моделі використовуються при монтажі металоконструкцій, дрібносерійному виробництві, обслуговуванні транспортних засобів та будівництві.

Ключові переваги:

  • Функція ForceArc (форсаж дуги). Залежно від відстані між електродом та металом миттєво змінюється сила зварювального струму. Зокрема, у той момент, коли крапля металу відокремлюється від електрода, починається запалення дуги (збільшення потужності зварювання). В результаті знижується ймовірність прилипання і підвищується стійкість під час горіння.
  • Функція Hot Start (гарячий старт). Існує для плавного запуску. Зварювальне обладнання автоматично підвищує силу струму під час запалювання, забезпечуючи швидке запалення дуги. Потім струм повертається до заданих значень.
  • Antistick (антиприлипання електрода). Рішення розроблено для спрощення вилучення електрода, що прилип. Коротке замикання відбувається, коли анод прилипає до металу. Пристрій знижує струм до мінімуму, якщо довжина ланцюга перевищує 06 с. Це зводить нанівець утворення бризок, захищає електрод від плавлення та втрати покриття, а також спрощує відділення.

Використання сучасних інновацій та технологій забезпечує видатну продуктивність та довговічність пристрою.