Сьогодні, 31 березня, виповнюється рік, як місто-герой Бучу звільнили від російських окупантів.
33 дні окупації: сьогодні день звільнення Бучі від російських загарбників
31 березня – важливий день для нашої громади. Це річниця звільнення Бучі і насправді другий день народження, - написав мер міста Анатолій Федорук.
Він нагадав, що Бучанська громада перебувала в окупації 33 дні. Першими прийняли удар села – Блиставиця, Синяк, Гаврилівка, Здвижівка, Луб‘янка, Мироцьке. Ворог тероризував цивільне населення Бучі 28 днів. За цей час місто пережило тяжкий час, який свідомо принесла на наші землі країна-терорист, додав Федорук.
"Попри увесь той біль ми вистояли, згуртувалися та продовжуємо працювати, щоб відновити зруйноване місто та повернути мирне життя", - наголосив Федорук.
Сотні вбитих людей, вщент зруйновані будинки, мости, інфраструктура - ось, що залишили після себе російські загарбники. Міста Буча, Ірпінь, Гостомель, які до повномасштабного вторгнення асоціювались із новою забудовою та хвойними лісами, стали символами злочинів росіян.
Військові злочини загарбники чинили переважно на вулиці Вокзальній та перпендикулярній їй Яблунівській. Саме тут точилися найпотужніші бої. А на Яблунівській окупанти розстрілювали цивільних прямо зі снайперських гвинтівок.
Фото з десятками вбитих мирних мешканців, які заполонили мережу на початку квітня, шокувала весь світ.
За інформацією Генеральної прокуратури України, за цей час тут було вбито приблизно 700 цивільних. Ексгумували 422 тіла, а по всьому Бучанському району – 1173. 278 жителів Київської області вважаються зниклими безвісти.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що всі винні у звірствах армії окупантів будуть покарані.
"Буча і Бучанський район. 33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9000 російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії країни окупанта. Ніколи не пробачимо. Покараємо всіх винних", - написав президент.
Попри тотальне знищення житлових об’єктів та інфраструктури, місто має великі плани на відбудову та розвиток. Наразі сюди повернулися 80% місцевих, а це понад 40 тисяч осіб. Практично з перших днів деокупації триває процес відновлення житлових будівель, соціальної та критичної інфраструктури.
Раніше ми розповідали, що у Бучі при демонтажі зруйнованого будинку виявили нерозірвані артснаряди
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час