Де погуляти у Києві: ТОП-11 мальовничих парків столиці

Мешканцям Нью-Йорку пощастило, адже у них є Central Park, гарний, доглянутий, до того ж всесвітньо відомий. Пощастило і лондонцям, які мають Hyde Park. А мешканцям Києва пощастило ще більше, оскільки у столиці є майже півтори сотні парків не менш доглянутих, чистих та красивих, як Hyde Park або Central Park. Хіба що не таких відомих, проте ті, які вже давно вподобали як містяни, так і гості столиці.

Журналісти 44.ua підготували добірку мальовничих та гарних парків столиці, які неодмінно варто відвідати киянам та туристам. Вирушайте на прогулянку на свіжому повітрі, щоб милуватися красотами міста.

Відкриває нашу добірку парк «Кіото», який розбили у 1972 році після підписання договору про співпрацю та розвиток міст Києва та Кіото на знак дружніх відносин між містами.

Частинка Японії прямо в Києві, рай для малюків та віддушина для батьків, найбільш відвідуване для фото місце, але... в квітні кожного року парк приваблює найбільше відвідувачів. Тому що саме в Парку «Кіото» в квітні зацвітає справжнісінька японська сакура. Алею висадили в 2011 року, її довжина – 987 метрів. Ця алея була визнана у 2012 році найдовшою у світі. Крім сакур тут також є ще чим помилуватися. У парку «Кіото» ростуть, наприклад, вікові сосни та японський клен.

Оформлено парк, звичайно ж, у японському стилі. Тут є сад каміння, ставок з водоспадом, острівець, до якого дістатися можна лише трьома ажурними містками, а один із пагорбів у парку нагадує контури гори Фудзіяма.

У парку завжди повно мам з дітьми, тут же гарний облаштований дитячий майданчик, галявини. Розташований парк дуже зручно – якраз посередині між метро Лісова та Чернігівська.

Парк «Кіото» – це дивовижне вкраплення японської культури в київські ландшафти. Оригінальність цього парку полягає в тому, що це штучний сад із каменів з великою пагодою в центрі композиції, яку запозичили в традиційних архітекторів країни сонця, що сходить.

Парк "Кіото"

Родзинка: унікальний ландшафтний дизайн, алея сакур.

Наступний в нашій добірці – парк «Наталка» – київський Брайтон-Біч в Оболонському районі.

Цей парк не має жодного негативного відгуку на найбільшій платформі для мандрівників tripadvisor. Парк називають найкращим, найкрасивішим, чистим та тихим місцем, куди можна втекти від міської метушні. Користувачі сервісу відзначають, що парк «Наталка» нічим не гірший за англійські або італійські парки.

Подумати тільки: всього шість років тому на місці цього парку була закинута та пустинна місцевість, яку містяни у темний час доби обходили сімома дорогами. Але, до речі, саме завдяки місцевим мешканцям ця пустка і стала таким гарним парком. Люди відстояли зелену зону, не дали забудувати її висотками та домоглися повернення шматка землі до комунальної власності. Сьогодні у парку «Наталка» кожен знайде собі заняття до душі.

Тут без перебільшення чудовий краєвид на Дніпро. Є де перепочити – встановлено кілька десятків лавок та альтанок, а закохані можуть зробити селфі на фоні лавки з ажурним серцем. Для спортсменів тут встановили великий тренажерний зал просто неба, є поле для міні-футболу та баскетбольний майданчик. У парку є кілька дитячих майданчиків. Влітку тут розташований пляж.

Тут багато місць, де можна перекусити, до ресторанів та кафе рукою подати. Можна також влаштувати міні-пікнік прямо на газоні.

Парк «Рильського» в Голосіївському районі Києва, який знаходиться у південній частині міста. Він є одним з найбільших парків Києва. З 1960 р. він вважається пам’яткою садово-паркового мистецтва. Тут русте багато видів дерев: тополя, дуб, клен, береза, акація, туя, граб – реалістична довідка для вивчення дітьми. Найбільш мальовнича частина парку – каскад з чотирьох ставків. Крім того, парк ім. Рильського облаштований дитячими та спортивними майданчиками, в ньому є зелений театр, бювет з артезіанською водою, мотузковий парк, картинг та пам’ятники важливим історичним постатям та подіям.

Парк Рильського

Старі дерева парку з розлогими гілками та соковитою зеленню надійно вкриють від сонця. Можна посидіти біля озера або пройтися вздовж струмка. Для шанувальників активного відпочинку – спортивні майданчики, атракціони, станція човнів.

Парк Рильського

Це дійсно величезна територія, де можна легко загубитися, якщо ви потрапили сюди вперше. Тут є озера, бігають ручні білочки, для дітей – гойдалки та атракціони, для дорослих – відокремлені лавочки, кіоски із напоями та їжею та стежки у лісопарку, де можна пройтися, залишивши позаду метушливий ритм великого міста. Увечері досить темно.

Парк «Партизанська слава» був створений у 1970 році. На його території розташовано ландшафтний заказник місцевого значення «Червонохутірські озера».

Жителі Позняків, Осокорків і всього Харківського масиву, а також Нової Дарниці та Червоного Хутора мають прекрасну можливість насолодитися прогулянкою сосновим і листяним лісами, вдихаючи свіжість і прохолоду далеко від шуму та турбот.

Фонтан у парку «Партизанська слава» був внесений до Національного реєстру рекордів України як найвищий світловий пішохідний фонтан.

Оновлений парк «Партизанської слави» – улюблене місце для прогулянок жителів Дарницького району. Тут завжди людно у вихідні і неймовірно затишно в ранкові будні. У парку є декілька майданчиків для занять спортом, ігрові майданчики для дітей та мотузковий парк для любителів активного відпочинку.

Родзинка парку «Партизанської слави» – три невеличкі озера, в яких завжди плавають качки або можна побачити черепах. В спекотні дні тут багато людей, які відпочивають, а взимку найсміливіші катаються на ковзанах.

Перекусити та випити кави – тут теж є де: у парку є кілька кав'ярень та ресторан. Названо парк на честь партизан, які за часів Другої Світової боролися тут із вермахтом. Тут же біля головного входу розташований Музей партизанської слави.

Парк «Феофанія» у Києві – куточок спокою та краси, улюблене місце відпочинку багатьох киян. Влітку тут із задоволенням гуляють, ховаючись в тіні дерев від міської спеки, восени насолоджуєшся красою різнобарвного листя, взимку можна пограти в сніжки, а весною насолодитись ароматом весняних квітів. На території парку є гарні озера, альтанки та ігрові майданчики. Це чудово місце для спокійного відпочинку подалі від загазованих вулиць Києва.

Парк входить до складу заповідного фонду України та знаходиться під особливою охороною. Тут можна провести час біля води, намотати кілька кілометрів пішки і таким чином виконати денну норму кроків. А можна, прихопивши з собою плед, затишно вмоститися прямо на траві або під деревами, а якщо хочете – трохи перепочити в альтанках. Для батьків із дітьми є дитячий майданчик. Парк давно став популярним місцем для весільних фотосесій, так що не дивуйтеся, якщо на прогулянці зіткнетеся з кількома парами молодят. Завдяки величезній площі парку ніхто нікому не заважає.

Саме з парку відкривається надзвичайний краєвид на Свято-Пантелеймонівський собор. Багато хто приїжджає до парку Феофанія, щоб випити води в джерелах: їх тут два – «Святого Пантелеймона» та «Пресвятої Діви Марії». Обидва вважаються пам'ятниками природи.

Парк "Феофанія"

Адреса:вул. Академіка Лєбєдєва, 32.

Режим роботи парку:з 8:00 до 23:00.

Як доїхати: маршруткою № 444 від станції метро «Дружби Народів» до кінцевої зупинки на вулиці Метрологічній.

Вхід на територію парку платний, але символічні суми: 30 гривень дорослим і 10 дітям. Можна придбати місячний абонемент для дорослого з дитиною до 16 років за 150 гривень на місяць. Пільговикам – вхід безкоштовний.

Майже в самісінькому центрі міста, оточений головними дорогами столиці, розкинувся зелений куточок – парк ім. Т. Г. Шевченка. Основний пам’ятник парку – пам’ятник Шевченка, куди щороку для вшанування пам’яті поета збираються сотні містян. Навпроти парку знаходиться червона будівля відомого університету Шевченка, з іншої сторони – Київська картинна галерея та музей Ханенків.

Парк Шевченка завжди охайний та доглянутий. Протягом весни та літа тут завжди квітнуть клумби та дерева. У парку місце для любителів шахів, а для дітей – дитячий майданчик.

Нагадаємо, ми писали раніше, що у парку імені Тараса Шевченка в центрі Києва відновили дитячий майданчик, пошкоджений внаслідок масованої ракетної атаки 10 жовтня.

Найбільша зона відпочинку, парк «Перемога», в Дніпровському районі столиці, розташована в сосновому лісі площею 65 гектарів.

Нещодавно 10 га отримали нове планування і разом із ним і озеленення території. Тут є все, що забажають жителі мегаполісу: майданчики для гри в настільний теніс і футбол, три дитячих майданчики, кожен з яких орієнтований на окрему вікову групу.Для велосипедистів у парку є доріжки та паркінг.

Парк "Перемога"

Для активного відпочинку в парку працюють волейбольний, баскетбольний та workout-майданчики.

Вас точно здивує японський куточок у парку та «екодиван» із газону.

Парк "Перемога"

Парк «Перемоги» – історична згадка про важкі та сумні воєнні роки, які довелось пережити України. Про це нагадують багато пам’ятників у парку, величезний Курган Безсмертя, що створено з насипу землі, взятої з могил солдат та партизан, які воювали на території Європи.

В парку «Перемоги» створені всі умови для повноцінного відпочинку: дитячі та спортивні майданчики, атракціони, колесо огляду та мотузкові траси. Тут можна проїхати на велосипеді, покататись на самокаті або ж прогулятись вздовж набережної навколо озер. В парку «Перемоги» завжди багато відпочиваючих, оскільки краса цього місця приваблює та викликає бажання прийти сюди знову.

Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більше важливих та актуальних новин Києва, області та України.

Маріїнський парк заснований у 1874 році і є одним із найстаріших у Києві. Названо парк, як і палац, що знаходиться поряд, на честь дружини імператора Олександра ІІ – Марії Олександрівни. До середини XIX століття на місці парку були розташовані губернські установи. Після побудови Печерської фортеці територію розчистили від споруд, а в 1869 році вона отримала офіційну назву «Двірцева площа».

Маріїнський парк спроєктований у пейзажному стилі, має гарно облаштовані зони відпочинку та оглядові майданчики з краєвидом на Дніпро та Лівий берег. Місце перед Верховною Радою часто слугує для зборів активістів, а перед Маріїнським палацом влітку катаються на роликах та лонгбордах, танцюють.

Маріїнський парк

Тінистий, з акуратними газонами, але петляючими алеями і великою кількістю лавок парк займає територію майже 10 га. Дерева та чагарники висаджені не строгими лініями, через що зелений масив виглядає природним, а не рукотворним. Захочеться побачити всі визначні пам'ятки – доведеться поблукати.

Маріїнський парк
Маріїнський парк

У парку встановлено пам'ятник символу Києва – каштанам, на Алеї кохання – кілька гіпсових авангардних статуй.

З оглядового майданчика відкриваються чудові краєвиди на Дніпро та лівий берег.

У Літньому театрі, прозваному киянами «черепашкою», регулярно відбуваються безкоштовні концерти. Поруч із ним пролягає дорога, яку облюбувала молодь на скейтах та роликах.

Одна з головних та найромантичніших локацій парку – Міст закоханих (малий міст Патона). Він об'єднає Маріїнський парк з Хрещатим.

Парк «Сирецький гай» знаходиться в долині річки Сирець на території Подільського та Шевченківського районів Києва. Як лісопарк існує з 1952 року на місці залишків природних листяних лісів, статус парку-пам’ятника садово-паркового мистецтва загальнонаціонального значення був наданий у 1972 році.

Парк "Сирецький гай"

«Сирецький гай» займає площу понад 170 гектарів і є одним з найбільших парків столиці. Тут облаштовано місця для відпочинку, паркові меблі, фонтан з джерельною водою, дитячі майданчики, ресторан «Дубки», виконаний у стилі народної дерев’яної архітектури.

Парк "Сирецький гай"

Окрім унікальної дитячої залізниці на території парку встановили інтерактивний фонтан, що вже став улюбленим місцем для розваг малечі.

Родзинка: Київська дитяча залізниця.

Хрещатий парк розташований у самому серці столиці. Разом із сусіднім Маріїнським парком утворює Паркове кільце Києва, яке є популярним туристичним маршрутом. Хрещатий парк спочатку був частиною Царського парку, заснованого за наказом російської імператриці Єлизавети наприкінці 18 століття.

Родзинка: Міський та Хрещатий (Купецький) парки, що з'єднані Парковим мостом, який часто називають Мостом закоханих.

Хрещатий парк

Національний ботанічний сад ім. М. Гришка НАН Українимісце, по якому можна дізнаватися про цвітіння магнолій, тюльпанів та сакури зі стрічок соцмереж. Тут можна не помітити плин часу та гуляти тінистими алеями годинами. Жоден з куточків саду не схожий на попередні.

Сюди можна приходити в будь-яку пору року. Ботанічний сад імені Гришка розташувався на 130 га. Особистий простір на його території вам точно забезпечено. За один день у ботсаду можна побувати в Азії та Сибірі, в Карпатах і степах України – він поділений на тематичні куточки з рослинністю різних регіонів. На території саду розташований Свято-Троїцький монастир – тож це ще й духовне місце. Можна сходити в оранжерею – помилуватися дивовижними рослинами світу, серед яких є масштабна колекція орхідей.

Ботанічний сад був відкритий 29 травня 1964 року, хоча його створення планували ще в 1930-ті роки. Тут представлені найрізноманітніші кліматичні зони України, а також Кавказу, Тибету, Сибіру, Середньої Азії, де відтворені найдрібніші деталі місцевості. Великою популярністю у відвідувачів користується відомий на весь світ бузковий сад, а також дендрарій, гірський сад та багато іншого.

Як дістатися: від станції метро «Печерська» до ботанічного саду (це кінцева зупинка) ходить автобус № 62 та тролейбус № 14.

Раніше ми розповідали про ТОП-7 неймовірних парків Києва, які варто відвідати восени.

Також писали, що цього року в Києві мають добудувати 160-метровий пішохідний міст-хвилю на Оболоні. Цей міст з’єднає Оболонський острів і парк «Наталка» біля Оболонської Набережної.