Через рік війни у Києві відновили роботу багато локацій, але мови про минулорічні прибутки поки зовсім не йдеться. Культура і бізнес розваг одними з перших відчули економічний удар від повномасштабної війни. Кінотеатри, театри та музеї припинили роботу у перші місяці вторгнення рф. Концертів навесні теж практично не проводили.
Згодом культурне життя у столиці обережно почало відновлювати роботу: ще в квітні в Києві запрацювали кінотеатри, потім – театри. Концерти стали проводити волонтерські – для збору коштів на ЗСУ. Про повернення до минулорічних доходів зараз не говорить практично ніхто із власників розважального бізнесу та культури.
Насправді ті, хто зараз ходять до театру – це герої, бо вони допомагають нам залишатися у професії, – говорить керівниця літературно-драматургічної частини «Театру на Подолі» Оксана Прибіш.
Попит на походи в театр є, але динаміка купівлі квитків – нижча. До війни за два місяці до вистави квитків купити було вже неможливо, а зараз частіше бронюють за кілька днів до вистави або з дня на день. Також попит відрізняється залежно від вистав.
Тож замість того, щоб нудитись вдома на вихідних, краще відкривати для себе новий театр із різноманітними виставами. Ми обрали для вас 11 столичних театрів, які ви можете відвідати і на це є три причини. Перша – це відпочинок. Театр вириває людину з традиційного середовища, в якому вона щоденно знаходиться, а як відомо, зміна діяльності – це одна з форм відпочинку. Другою причиною походу в театр є духовне збагачення, яке отримує людина. Третя причина відвідати театр інтелектуальна, адже осмислення театральної постановки – це філософська робота, наслідком якої є безліч інтерпретацій побаченої вистави.
Почнемо з Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Будівля театру зведена в 1898 році на Миколаївській площі, що виникла на місці засипаного ставка. Причому будувався будинок для Товариства драматичних артистів Миколи Соловцова (пізніше вони заснували театр, зараз відомий як театр ім. Лесі Українки). Нинішні господарі приміщення – «франківці» з'явилися тут у 1926 році (до того часу трупа під керівництвом Гната Юри виступала в Україні вже шість років).З перших сезонів Національний театр Франка був лабораторією української п’єси. Більшість класиків української драматургії ХІХ–ХХ століть отримали першопрочитання своїх творів на сцені театру Франка. В кожного театру є п’єса, яка багато років служить візитною карткою, своєрідним брендом театру. Для Національного театру імені Івана Франка такою п’єсою є «Украдене щастя» патрона театру – Івана Франка.
Сьогодні драматичний театр імені Франка має сучасний зручний сайт, який розповідає історію театру, його трупи, а також там ви можете придбати квитки на вистави. Крім того, для зручності глядачів пропонують встановити мобільний додаток театру ім. І. Франка.
Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
До того ж у театрі повідомили, що артисти гратимуть благодійні вистави для військовослужбовців Збройних сил України.
Графік роботи: Пн-Нд з 11:00 до 18:30, перерва з 15:00 - 15:30.
Адреса: площа Івана Франка, 3.
Другим театром у нашій добірці є Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки.
Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
Приміщення театру веде свій рід від цирку, зведеного в 1875–1878 роках французьким підприємцем Огюстом Бергоньє, а в 1883 році перебудованого під драмтеатр. До 1926 року, коли будинок після реставрації було передано новій Російській державній драмі, тут ставили свої спектаклі багато десятків театральних труп. Зокрема трупа Соловцова. Нині – один з найпопулярніших театрів країни, демонструє глядачеві спектаклі за творами кращих світових письменників та драматургів. Драма, комедія, фарс, серед яких «Антігона», «Дивна місіс Севідж», «Вишневий сад», «Джульєтта і Ромео», «Камінний господар».
Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки
Драматичний театр ім. Лесі Українки має зручний сайт, де кияни та гості міста зможуть придбати квитки та за бажанням більше дізнатися про історію театру.
В театрі зазначають, що у разі оголошення повітряної тривоги під час вистави всім глядачам необхідно буде прослідувати в укриття. Показ вистав оновлюватимуть одразу після сигналу відбою.
Графік роботи: Пн-Нд з 10:00 до 22:00.
Адреса: вул. Б. Хмельницького, 5.
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело важливих та актуальних новин Києва, області та України. Долучайтесь та читайте, щоб завжди бути в курсі та нічого не пропустити.
Київський академічний драматичний «Театр на Подолі» заслуговує на особливу увагу. У 1987 році «Театр на Подолі» став першою культурною інституцією на Андріївському узвозі, до тих пір це був лише житловий масив, а не туристичне місце.
У 2006 р. за видатні досягнення в розвитку українського драматичного мистецтва цього статусу набув і «Театр на Подолі».
У 2015 р. будівля театру закривається на дворічну реконструкцію. Оновлений «Театр на Подолі» запрошує глядачів на вистави формату 5D з використанням технологічних можливостей мобільної сцени, нового звукового обладнання, проекційного екрана, снігових установок.
Театр активно займається благодійницькою діяльністю, влаштовуючи особливі вечори для людей з обмеженими можливостями. На його сцені проходять вистави для людей з вадами зору та порушенням слуху, театр обладнаний з урахуванням потреб людей з інвалідністю (є пандус та ліфт).
Нині в репертуарі театру на Подолі понад півсотні вистав, такі як «Старший син», «Сильніше пристрасті, більше, ніж любов», «Записки юного лікаря», «Старомодна комедія», буриме «Вернісаж на Андріївському».
У день вистави, за наявності квитків, вхід вільний для студентів творчих спеціальностей, для дітей з багатодітних сімей та пенсіонерів (за наявності студентського та пенсійного посвідчення або карти киянина).
Театр на Подолі аналогічно має доступний та зручний сайт для придбання квитків, а також інформацію щодо майбутніх вистав та тих, які показують наразі.
Графік роботи: Вт-Нд з 10:00 до 20:00, Пн – вихідний.
Адреса:вулиця Андріївський узвіз, 20 а,б.
Наступний в нашій добірці – це Київський національний академічний Молодий театр.
Молодий театр з'явився на культурній карті столиці в 1980 році, після промови Щербицького, здивованого відсутністю в Києві молодіжного храму Мельпомени. У 1986 році театр одержав приміщення на Прорізній, 17 (особняк середини 19 століття). А в 1995 змінив назву на «Молодий» в честь театру Курбаса, що в 20-х роках 20 століття працював у тому ж приміщенні на Прорізній.
Зараз широко відомий у столиці театр з кількома сценами, на яких можна побачити вистави «Дядя Ваня», «Горе від розуму», «Украдене щастя», «Сватання на Гончарівці», «Красуня і чудовисько».
Якщо маєте бажання придбати квитки, то це легко зробити на сайті театру.
Графік роботи:Пн-Нд з 10:00 до 19:30, перерва 15:00–15:30.
Адреса:вулиця Прорізна, 17.
Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»
Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» був створений у 1988 році та покликаний на високопрофесійному художньому рівні інсценувати складні зразки фольклорної спадщини та розкривати особливості культурно-історичних традицій українського народу. На сьогоднішній день в репертуарі театру більше 12 програм: обряди, звичаї, ритуали, пісні, музика, танці, дотепний гумор.
Щоб дізнатися ціни на вистави в академічному театрі «Берегиня», то переходьте на сайт.
Графік роботи: Вт-Нд з 11:00 до 22:00, Пн – вихідний.
Адреса: вулиця Івана Миколайчука, 3а (фасад виходить обличччям на вулицю).
Київський академічний театр «Колесо» відкритий 28 травня 1988 року в невеликому затишному двоповерховому будинку 19 століття. Цікавий камерністю своїх вистав – актори працюють в безпосередній близькості від глядача. «Колесо» не «гребує» практично жодним відомим жанром: артисти грають трагедії, комедії, детективи, мелодрами, фарси, моновистави, трагікомедії.
Сьогодні в репертуарі театру майже три десятки постановок: як світова, українська класика, так і роботи сучасних драматургів, а також фольклорно-етнографічні та авангардні вистави, такі як «У Києві, на Подолі...», «Генерали в спідницях», «Дама-примара», «Приборкання норовливої», «Антігона».
Для того, щоб дізнатися більше інформації про театр та вистави, а також придбати квитки переходьте на офіційний сайт театру «Колесо».
Графік роботи: Пн-Нд з 12:00 до 18:00.
Адреса:Андріївський узвіз, 8.
Не оминайте вистави і у Київському академічному театрі юного глядача на Липках.
Заснований у 1924 році як Державний театр для дітей ім. І. Франка. З 1954 року – у своєму власному приміщенні на історичних Липках. Вистави ТЮГ розраховані не лише на дітей, але і на молодь, і навіть на людей цілком зрілого віку.
Зараз тут ідуть п'єси як класиків, так і сучасних авторів, серед яких «Пригоди Тома Сойєра», «Дюймовочка», «Ромео і Джульєтта», «Привид замку Кентервіль», «Лісова пісня» тощо.
Адреса: вулиця Липська, 15/17.
Потрапив до нашої добірки і Київський академічний драматичний театр на Печерську. Театр було створено в 2000 році.
Основою театру став випускний курс Київського Національного Університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого (керівник курсу н.а. України М. М. Рушковський). У студентські роки ця трупа створила вистави, які послужили основою для репертуару майбутнього театру.
В роки становлення театру допомагав народний артист СРСР Кирило Юрійович Лавров. Було здійснено ремонт в приміщенні театру. З 2004 року саме тут театр знайшов своє перше притулок. У 2010 році театр переїхав на нове місце, де продовжує свою роботу і нині.
Графік роботи: Пн-Пт з 11:00 до 20:00.
Адреса: вулиця Немировича-Данченка, 5.
Також в нашій добірці ми не могли оминути Київський театр драми і комедії на лівому березі.
Перший спектакль цього театру глядачі побачили 21 квітня 1979 року. Довгий час артисти не мали свого приміщення і скиталися по різних сценах столиці. Аж до 1982 року, коли театр, нарешті, оселився в будівлі кінотеатру «Космос». Наприкінці 1990-го, після ремонту та переобладнання приміщення, перший на київському лівобережжі театр відкрив свої двері.
Нині тут українською та йдуть такі неординарні вистави, як «Дванадцята ніч», «Дон Жуан», «Попелюшка», «Сірано де Бержерак», «Том Сойєр».
Графік роботи: Пн-Нд з 10:30 до 19:30.
Адреса:п-т Броварський, 25.
Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка
Один з найвідоміших, найкрасивіших і найбільших, оскільки має загальну площу сцени – 824 м² та розрахований на 1300 глядачів, театрів усієї країни. Будівля побудована в 1901 році за проектом архітектора Віктора Шретера, на місці згорілого другого міського театру. За довгі роки існування оперний побачив багатьох відомих диригентів, балетмейстерів, солістів опери та балету. А також смертельне поранення прем'єр-міністра Російської імперії Петра Столипіна 1 вересня 1911 року.
Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка
Нині тут майже щовечора можна послухати десятки українських та світових опер, серед яких «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Попелюшка», «Кармен», «Травіата». І помилуватися балетними постановками, наприклад, такими як «Лебедине озеро», «Жизель», «Чиполліно», «Лускунчик», «Дон Кіхот».
Графік роботи:з 11:00 до 19:30.
Адреса:вул. Володимирська, 50.
І останній, але точно не найгірший в нашій добірці, – це Київський академічний державний театр ляльок.
Народився 27 жовтня 1927 року при Київському театрі для дітей ім. І. Франка (нинішньому ТЮГ). Після війни розміщувався у приміщенні колишньої караїмської кенаси (Ярославів Вал, 7), пізніше в Хоральній синагозі Бродського. Аж до 2005 року, коли в Хрещатому парку за проектом Віталія Юдіна побудовано спеціальне, абсолютно казкове приміщення театру – 2 зали для глядачів (на 300 і 110 місць), дитяче кафе та музей антикварних ляльок. Цікаво, що більшість «акторів»-ляльок працюють у ньому вже більше 80 років, не без лікувальної реставрації, звичайно.
Нині тут відбуваються вистави як для дітей, так і для дорослих, серед них «Декамерон», «Лісова пісня», «За двома зайцями», «Котигорошко», «Гуси-лебеді», «За щучим велінням».
Графік роботи: Пн-Нд з 10:00 до 18:00.
Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 1А.
Також ми розповідали раніше про 12 найважливіших і найцікавіших музеїв Києва – тих, які просто не можна пропустити. Серед них – музеї художні, історичні й технічні, як традиційні, так і сучасні, з мультимедійними експозиціями.