Заступник міського голови Петро Пантєлєєв відповів на скаргу містян стосовно "несправедливого" припинення живлення для різних споживачів, коли в одних будинках світло є лише по 8-12 годин на добу, а в інших — майже завжди.
Про це він розповів в інтерв'ю для Укрінформ.
Так, заммера пояснив, що електроенергія не вимикається в будинках, що знаходяться на лініях, від яких живляться об’єкти критичної інфраструктури, заклади охорони здоров’я, де працюють реанімаційні відділення тощо.
"Проте спільно з ДТЕК працюємо над ним, щоб максимально збалансувати ситуацію. Долучаються житлові організації, чиї бригади на місцях, а не централізовано із пульта, можуть тимчасово припиняти подачу електрики й до цих будинків, аби забезпечити соціальну справедливість. Намагаємося зробити графіки приблизно однаковими для всіх, але слід враховувати чи є для цього технічна можливість", - сказав чиновник.
Також Пантєлєєв розповів, що при припиненні роботи централізованого теплопостачання внаслідок ворожих обстрілів необхідно бути готовими не допустити виходу з ладу систему опалення в будинку. Мова йде про тривале припинення подачі тепла за температури повітря мінус 3 градуси і нижче (не в квартирі чи у будинку, а на вулиці).
У критичній ситуації кожен відповідальний за утримання будинку (це може бути керівник ЖЕКу, комерційної або комунальної керуючої компанії, голова ЖБК чи ОСББ) повинен діяти на упередження й забезпечити злиття теплоносія із будинкової системи. Це убезпечить систему опалення будинку від замерзання та розгерметизації.