Стосунки під час війни потребують особливого догляду, вважає психолог, спеціаліст зі стосунків, Дарина Власюк
Дарина стверджує, що головне у стосунках – кожен раз підводитись після падіння, відкривати своє серце, розчиняючи образи та мати бажання чути партнера.
В умовах війни загострюються і актуалізуються, як наші особисті травми так і травми самої пари, якщо розглядати пару як цілісну систему.
Зустріч з реальністю, від якої раніше вдавалось тікати, теж вносить свої корективи.
Наразі, пари, у розвитку своїх стосунків, ніби розділилися на два “табори”:
- Одні стали ближчими і більш люблячими. Приймають будь-які прояви одне одного та підтримують у стресових ситуаціях.
- Інші вирішили, що залишатися у відношеннях – відкладати життя на потім. В результаті – завершення партнерських взаємин.
Що, як психолог, радить Дарина?
У відносинах першого формату було б добре, щоб:
- кожен прислухався до своїх “хочу” та в той же час поважав вибір партнера
- були уважними в цілому до потреб пари
- пам'ятали, що сил і енергії на щоденні, рутинні справи йде більше ніж зазвичай
- знали, що зараз у всіх піднімаються свої страхи, що нам всім необхідні турбота, підтримка та співчуття як чоловікам так і жінкам.
Тим парам, що наважились на зміни, було б чудово, перш за все, намагатися бути щирими один з одним і розвивати внутрішню опору, бо робота у стосунках – це насамперед робота над собою. Не бійтеся просити підтримки у близьких. Та забезпечте себе підтримкою психолога, щоб відносини завершилися максимально безболісно для ментального здоров'я.
І ще хочу нагадати вам, що ідеальних стосунків не існує в парах, де йде реальний розвиток, а не прогинання один перед одним, байдужість чи придушення почуттів!