У Києві поліціянти припинили діяльність мережі фейкових пунктів обміну валют, у яких шахраї ошукали громадян на 122 тисяч євро та 282 тисяч доларів.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.
У Києві поліціянти припинили діяльність мережі фейкових пунктів обміну валют, у яких шахраї ошукали громадян на 122 тисяч євро та 282 тисяч доларів.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.
Долучайтесь та читайте наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більше новин, щоб ви завжди були в курсі.
Група діяла приблизно протягом року. Серед спільників був організатор, так звані касири та кур’єри. Як нам стало відомо, порушники розміщували в Інтернеті оголошення про обмін валют за вигідним курсом та для реалізації злочинної схеми облаштовували фіктивні пункти обміну в орендованих приміщеннях Шевченківського, Подільського та Солом’янського районів. Інформацією про обмін грошей зацікавились 7 громадян, які приїжджали з готівкою за вказаними адресами. Втім, коли клієнти віддавали «працівникам» іноземну валюту для підрахунку, шахраї втікали через запасний вихід у приміщенні, – зазначив начальник столичної поліції Іван Вигівський.
Провівши комплекс оперативних заходів, співробітники карного розшуку викрили шістьох учасників угруповання. Це двоє жителів Запорізької області, 1991 та 1993 років народження; житель Черкаської області, 1983 року народження; житель Київської області, 1991 року народження; дві киянки – 1990 та 1992 років народження.
Троє з них перебувають у слідчому ізоляторі, інші – під цілодобовим домашнім арештом.
Шістьом фігурантам повідомили про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України, а також за ч. 5 ст. 186 (грабіж, вчинений організованою групою в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до 13 років з конфіскацією майна.
Поліцейські перевіряють фігурантів на причетність до скоєння аналогічних злочинів.
Також розповідали, що в Київській області прикордонники спільно з Бюро економічної безпеки викрили схему продажу автомобілів, які завозилися в якості гуманітарної допомоги для ЗСУ та волонтерів.
Крім того, писали про те, що столичні правоохорнці викрили 51-річну мешканку Чернігівської області та 46-річного мешканця Вінничини, які від імені померлого киянина підробили договір купівлі-продажу його квартири та продали її.