Команда ГО SaveDnipro провела дослідження "Якість життя та екологічна безпека в Києві". Автори поділили Київ на 49 умовних мікрорайонів та проаналізували стан довкілля в Києві за такими складовими, як забруднення водойм, повітря та ґрунтів, ситуація з відходами та доступ до зелених зон.
За цими показниками склали рейтинг мікрорайонів, пише видання "Хмарочос".
Найвищі бали отримали Конча-Заспа та Пуща-Водиця. Найнижчі ж показники — у Микільської Слобідки, Соцміста та Старої Дарниці, Райдужного і Воскресенки, ДВРЗ та Позняків.
Забруднення водойм
Автори перевірили 122 київських водойм та визначили 5 найзабрудненіших. Їхня основна проблема - перевищення рівня фенолів (в окремих випадках у 15 разів), а також каламутність і завислі речовини.
Найзабрудненіші водойми
- Голосіївський струмок (Голосіївський район)
- Опечень-5 (Оболонський район)
- Озеро Вербне (Оболонський район)
- Озеро Лісове (Дніпровський район)
- Мишоловський струмок (Голосіївський район)
Питна вода
Зразки питної води брали з кранів у 29 оселях киян. Хотіли визначити, чи наявне повторне забруднення води: коли після фільтрації на очисних спорудах вода проходить трубами. Так, сліди повторного забруднення - а саме підвищену концентрацію заліза - виявили лише на півдні Оболонського району. Це може свідчити про застарілі комунікації в будинку.
Зелені зони
Київ посідає 100-е місце в рейтингу найзеленіших міст світу Husqvarna Green Space Index.
Вимірявши відстань від житлової забудови того чи іншого мікрорайону до найближчої зеленої зони, автори зробили висновки, що критично бракує озеленення на півночі Подолу, зокрема на масиві "Квітництво", на Борщагівці вздовж Кільцевої дороги, для новобудов на вулицях Максимовича і Вільямса, Молодіжного кварталу та Патріотики, на Воскресенці, в кінці Троєщини, а також для окремих ЖК, побудованих посеред промзон.
Повітря
Проаналізувавши якість повітря, автори визначили, що найбрудніше повітря спостерігається на лівому березі, а також у центрі Києва. Це пов’язано із автомобілями. Найкраще ж повітря — на Печерську та Голосієві.
Для аналізу дослідники брали дані Центральної геофізичної обсерваторії Срезневського — це передусім концентрація шкідливих газів — та системи SaveEcoBot — ці датчики в першу чергу вимірюють дрібнодисперсний пил.
Найбільшим забрудником у Києві є діоксид азоту, який протягом 2020 року втричі перевищував гранично допустимі концентрації, зокрема у червні пік сягав 4,6 раза.
Забруднення ґрунтів
Найбільшим забрудником ґрунтів Києва дослідники називають завод "Радикал" — територія в радіусі п’ять кілометрів навколо нього виявилася найбруднішою. Також брудні ґрунти біля золовідвалу Дарницької ТЕС та в зоні впливу Бортницької станції аерації.
Найгірші ґрунтові проби виявилися на пляжі озера "Радунка", в парку "Кіото" та біля Діамантового пляжу озера "Алмазне".
Основними забрудниками є солі важких металів, нафтопродукти, отрутохімікати та феноли.
Сміття
Найнижчі показники в рейтингу мікрорайонів за ситуацією зі сміттям мають Микільська Слобідка, Саперна Слобідка, Сирець і Теремки.
Натомість найвищі бали — в Конча-Заспі, Бортничах, Корчуватому та Чапаївці.
Вас може зацікавити: Ракетний удар по нафтобазі на Київщині спричинив збитки довкіллю на 508 мільйонів гривен
Слідкуйте за оперативними новинами на нашому Telegram-каналі. Тільки перевірена інформація