В Україні з 1 вересня має розпочатися новий навчальний рік, відкритися школи та дитячі садочки. Але тільки ті, у яких є надійні укриття, проте на сьогодні таких установ лише 25%. Саме тому багатьох мешканців Києва турбує питання, куди підуть вчитися діти, якщо в столиці так мало установ, які відповідають нормам.
Так, міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що Київська міська рада ухвалила рішення, яке дозволить розпочати процес влаштування найпростіших укриттів у тих навчальних закладах столиці, де укриттів немає.
Про це мер столиці повідомив на своєму Telegram-каналі.
За словами очільника Києва, потрібно відремонтувати та упорядкувати укриття там, де це необхідно.
Як раніше повідомляли в Міністерстві освіти та науки України, відкриються лише ті сади та школи, в яких є укриття. Йдеться про території, де не ведуться бойові дії. У небезпечних регіонах навчання проходитиме в дистанційній формі.
Окрім того, місцева влада сама вирішуватиме, пускати дітей до шкіл та дитячих садочків або вони навчатимуться онлайн.
Якими мають бути укриття?
Бомбосховища повинні розміщуватися в підвальному або цокольному поверхах, а за наявності будівельних конструкцій, що захищають, - на першому поверсі будівлі.
У сховищах має бути електрика, штучне освітлення, системи водопроводу та каналізації, має бути присутня вентиляція.
Якщо в об'єктах будівництва немає водопостачання та каналізації, вони повинні мати окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот.
В укритті мають бути два евакуаційні виходи, один з яких може бути аварійним. Якщо укриття може вмістити до 50 осіб – достатньо одного виходу.
Через приміщення, призначені для дітей, не повинні проходити водопровідні та каналізаційні магістралі.
Приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для встановлення лавок, нар, інших місць для сидіння та лежання.
Висота приміщень для укриття повинна бути не менше ніж 2 м, допускається не менше ніж 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією. Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування у них людей щонайменше 48 годин. Там має бути вода та запас продуктів.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Києві під час воєнного стану заборонили продавати та запускати феєрверки, а також пересуватися містом на автомобілях без глушника. Такі рішення депутати ухвалили під час сьогоднішньої сесії Київради.
Також ми писали, що 31 травня у Києві завершився навчальний рік у школах та пролунав останній дзвоник.