У Києві поступово відроджується ринок оренди квартир. Кількість шукачів квартир відновилась до 75%. В той час, як ще місяць тому, через повномасштабне вторгнення країни-агресора, кількість бажаючих орендувати житло була в рази меншою.
Такі дані опублікували в додатку для оренди квартир bird.
Журналісти 44.ua проаналізували ринок нерухомості і з'ясували середню вартість оренди однокімнатної квартири в Києві, а також які райони користуються найбільшою популярністю у шукачів житла.
Так, на початку травня медіана ціни 1-кімнатної квартири з початку війни впала на 37% - з 13 000 до 8 000 гривень. На цій позначці вона і закріпилася, повідомляє bird.
І дійсно. Переглянувши оголошення на сайті OLX, бачимо, що середня вартість квартир складає близько 8 тисяч гривень. Переважно, це квартири зі свіжим ремонтом та неподалік від метро.
Є і більш бюджетні варіанти. Зокрема, ми знайшли декілька пропозицій 1-кімнатного помешкання за 6 тисяч гривень в декількох хвилинах від метро Мінська та Славутич. А прямісінько біля метро Оболонь здається житло всього за 5 тисяч гривень. Є квартири навіть з цінником 3-4 тисячі гривень, але переважно в "хрущівках" зі старим ремонтом та "бабусиними" меблями.
Що стосується більш елітного житла, то квартири бізнес-класу наразі можна орендувати за 11-13 тисяч гривень. Однокімнатні помешкання пропонують в новобудовах, з дизайнерським ремонтом, цілодобовою охороною, розвиненою інфраструктурою та повним укомплектуванням сучасними меблями.
Втім, орендарі переважно винаймають дешеві квартири - на дороге елітне житло попит мінімальний, розповів аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький виданню "Київ Вечірній".
За дослідженнями, найчастіше шукачі житла надають перевагу таким районам, як: Лук'янівка, Поділ, Золоті ворота, Оболонь, Олімпійська, Позняки та Осокорки. Це пов’язано з тим, що вони є частиною історичного центру. А на Осокорках та Позняках більша кількість квартир, які здаються.
А от в таких районах, як Почайна, Сирець і навіть Майдан Незалежності, житло орендують рідше. Житлової забудови тут замало, натомість - велика кількість бізнес-центрів. Також через погано розвинену інфраструктуру не користуються популярністю й віддалені районі столиці - метро Бориспільська, Вирлиця, Червоний Хутір та інші.
Кількість пропозицій житла перевищує попит
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення столицю покинуло понад 2 мільйони мешканців. Більшість із них орендувала житло в Києві.
І хоча від початку березня станом на зараз шукачів житла в столиці побільшало, кількість пропозицій все ще перевищує попит.
Він додав, що в місто повернулися переважно кияни. А от більшість постійних орендарів виїхала. Наразі основні винаймачі квартир - це переселенці зі сходу та міст, де тривають активні бойові дії.
На період воєнного стану орендарі знижують ціни на житло
До критичної ситуації з нерухомістю більшість орендодавців поставилися з розумінням. Добросовісні із них від початку війни знизили ціну на оренду квартир. Втім, лише на період воєнного часу.
Так, 24-річна Тетяна розповіла журналісту 44.ua, що до початку повномасштабної війни орендувала 1-кімнатну квартиру на Лук'янівці за 7 тисяч гривень.
Власне, жодних прогнозів на майбутнє експерти давати поки що не беруться. Кажуть, ситуація на ринку нерухомості залежатиме від того, як довго в Україні триватиме війна.
Вас також може зацікавити: Ціни знизилися на 50%: скільки коштує оренда квартир в Києві - аналіз ринку нерухомості
Підписуйтеся на наш Telegram. Оперативно про найважливіше. Тільки перевірені новини