Триває 25-й день повномасштабного вторгення рф на територію України. Щодня країна здригається від вибухів бомб, снаярдів та ракет. Лише в Києві від початку війни, яку розгорнула ворожа, сусідня держава, загинуло 222 людини. Пошкоджено 36 житлових будинків, 5 приватних садиб, 6 шкіл та 4 садочки. Майже 900 осіб - поранено.
Тисячі людей опинилися без даху над головою. Тож, що робити, якщо під час війни ви втратили майно: житло або ж транспорт, розповіла депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова.
Фіксуємо руйнування
Обов'язково зберігайте документи про право власності на майно, технічний паспорт, за можливості - зробіть з них копії, а також актуальний витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстр наразі працює з перебоями, тому спробуйте на порталі Дія).
В разі пожежі чи аварійного стану - викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акту, не забудьте отримати його копію. Також, зверніться до відповідної райдержадміністрації з заявою щодо складення акту обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами. Сусіди в даній ситуації - люди важливі, тому якщо вони стали свідками руйнування (пожежі, обстрілу, тощо) - зафіксуйте їх письмові пояснення.
Самостійно зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань, а за наявності - збирайте та зберігайте статті, фото та відео ЗМІ щодо відповідних фактів. Щодо житла - спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніка, що знаходилась в будинку), фото майна до та після.
Зверніться з заявою про злочин до правоохоронних органів із наданням вищеперелічених доказів руйнування майна та обов'язково отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Матеріали пізніше також завантажте на сайт https://damaged.in.ua/. Це ресурс який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.
Важливо! По максимуму збирати всі можливі докази руйнування, які надалі знадобляться - акти про руйнування майна, складені ДСНС та органами місцевої влади, детальна фото / відеофіксація нерухомості чи іншого майна до і після подій, інформація зі ЗМІ, свідчення сусідів, очевидців, в яких детально описано обставини пошкодження і їх характер, витяг з ЄРДР.