Алергія — це захворювання, яке неможливо не помітити. Вона дає про себе знати висипаннями на шкірі, кашлем і нежитю. У багатьох пацієнтів сльозяться очі, а нав'язливе чхання не дає спокою. Для лікування алергії є маса антигістамінних препаратів (шукайте в Ласкавій Аптеці https://laskavaapteka.ua/katalog/lekarstva-i-profilaktika/lekarstva/ot-allergii-i-astmyi/), які позбавляють усіх симптомів. Повністю вилікувати це захворювання неможливо, тому пацієнтам радять уникати контакту з алергенами.
Що викликає алергію?
Вчені досі не з'ясували, чому імунна система так активно реагує на певні речовини. Відомо одне, викликати негативну реакцію може будь-що: рослини, їжа, тканини, косметичні та хімічні засоби. Найчастіше зустрічаються випадки алергічної реакції на пилок рослин, горіхи (наприклад, арахіс) та фрукти. Також викиди гістаміну трапляються після укусів комах. Дорослі найчастіше знають, на які речовини мають алергію, тому намагаються їх уникати. З дітьми набагато складніше, особливо в період грудного вигодовування і введення прикорму.
Чому це небезпечно?
Раніше ми згадували про висипку, чхання та нежить, але це не єдині наслідки алергії. Це тільки перші симптоми, які сигналізують про небезпеку та дають можливість вчасно прийняти ліки. Якщо цього не зробити, наслідки можуть бути куди гіршими. Іноді алергічна реакція закінчується анафілактичним шоком і смертю пацієнта. Важливо вчасно розпізнати симптоми анафілактичного шоку:
Почервоніння на обличчі;
Відчуття важкості у грудях;
Поколюванні губ та кінцівок;
Запаморочення.
Як лікувати алергію?
Найпростіший та найшвидший спосіб позбутися первинних симптомів — антигістамінні препарати. Наприклад, "Алерон", "Діазолін", "Едем". Вони блокують виділення гістаміну, знімають запалення та усі наслідки алергічної реакції. Проте ці препарати мають цілий ряд побічних ефектів. Серед яких: сонливість, нудота, проблеми з пам'яттю, а також тимчасове погіршення зору. Тому науковці активно шукають більш безпечну заміну.
Британські алергологи заявляють, що існує природний засіб для боротьби з алергією. Це кверцетин — пігмент природного походження, який успішно регулює реакцію імунної системи людини на подразники. Кверцетин у найбільшій кількості міститься у червоних яблуках, винограді, цибулі, а також грейпфрутах. Також алергікам британські вчені радять пити зелений чай та червоне вино.
Кверцетин виступає протизапальним засобом, тому ефективно знімає запалення дихальних шляхів. Фрукти, які містять цей пігмент, допомагають зняти набряки язика, закладення носу та горла. Вони також допомагають зменшити кашель. Проте єдиними фруктами лікуватись не варто. Поки натуральні компоненти не використовуються для виготовлення ліків, користуйтесь традиційними антигістамінними таблетками чи краплями.