Розколяда - за народною традицією - це останній день, коли співаються колядки, щедрівки та інші пісні зимового циклу. Цього разу Розколяда буде незвичною - адже фольклорний репертуар сполучиться з українською духовною музикою XVII століття.

Прозвучать колядки та щедрівки з Лівобережної України, а також партесні концерти зі збірки “Супрасльські кантики” та авторства Миколи Дилецького.

Музичний діалог створять ансамбль української автентичної музики “Божичі” та ансамбль ранньої української духовної музики “Partes”.

Ансамбль Partes

Partes – ансамбль професійних солістів-співаків, що працює у форматі проєктного колективу.

Ансамбль виник в рамках проєкту Musica sacra Ukraina:Партесний вимір, започаткованого Open Opera Ukraine у 2019 році. Проєкт досліджує одну із найбільш вагомих, самобутніх та маловивчених частин української музичної історії – багатоголосний (партесний) український спів XVII–XVIII століть. Також поруч із партесним багатоголоссям учасники лабораторії спрямовують увагу на паралітургічну традицію, яскраво представлену у псальмах, та на світські пісні – канти, що становлять невід'ємний контекст української музичної традиції XVII–XVIII століть.

Ансамбль веде міжнародну гастрольну діяльність, а також долучається до участі в інших проєктах Open Opera Ukraine – оперних постановках, концертах європейської барокової музики, спільних проєктах з аматорським хором Б.А.Х.

Інформація про лабораторію Musica sacra Ukraina: Партесний вимір міститься на загальному сайті Open Opera Ukraine:

Художня керівниця – Наталія Хмілевська

Ансамбль Божичі

Ансамбль української автентичної музики “Божичі” виник у Києві на Різдво 1999 року. Його основу становлять професійні фольклористи, дослідники української народної пісенної, інструментальної та танцювальної спадщини Сусанна Карпенко та Ілля Фетисов. Весь репертуар колективу було зібрано ними власноруч під час фольклорних експедицій, які вони здійснювали з 1997 року.

У своїй вокальній діяльності Божичі зосередилися на виконанні пісень Лівобережної України, а саме Чернігівської, Полтавської, Сумської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Донецької та Харківської областей.

Також Божичі є засновниками першого в Україні клубу автентичного народного танцю - “Школи танців ансамблю “Божичі” (2005), в рамках якого проводять регулярне навчання з українських сільських народних танців для молоді та всіх охочих.

Керівники – Лауреат Шевченківської премії Сусанна Карпенко та Ілля Фетисов